Zeytin ağaçları neden 1000 yıl yaşar

Zeytin ağaçları neden 1000 yıl yaşar

Zeytin ağaçları neden 1000 yıl yaşar

Vasıf Özsoy

05 Mart 2017, 14:20
Bu makale 51440 kez okundu

 Zeytin Ağaçları Neden Bin Yıl Yaşar

Zeytin yetiştiriciliğinin ilk insanlarla birlikte başladığı kabul edilmekte ve “zeytin bütün ağaçların ilki” olarak kabul edilmektedir. Zeytinin insanlık tarihindeki önemine tüm kutsal kitaplarda, yaratılış ve kuruluş efsanelerinde yer verilmektedir. Zeytin ağacı ve dalları güç ve barış simgesi olarak tarihin ilk çağlarından günümüze kadar bir sembol olarak gelmiş, kralların, kraliçelerin başına taç, güvercinlerin taşıdığı barış mesajı olmuştur.

Zeytin ağaçları bin yılın üzerindeki ömrü ile bilim adamlarının ilgisini çekmiş ve birçok bilimsel araştırmaya konu olmuştur. Akdeniz insanının kansere yakalanma oranının Dünya’daki diğer ülkelere göre düşük olması da bu araştırmaların temelini teşkil etmiştir. Peki nedir bu ağaçların uzun yaşamasının sırrı?

Zeytin yaprağında bulunan bir molekül, bu uzun yaşamın sırrı olarak tespit edilmiştir. Bu da oleuropein molekülüdür.

Zeytinyağı ve tereyağı tüketmek, diğer katı yağların kullanımını ise tercih etmemek herkesçe bilinen bir tedbirdir. Ayrıca zeytin taneleri de aynı molekülleri vücudumuza almamıza yardımcı olmaktadır. Ancak yeterli değildir. Burada önemli unsur ve esas oleuropein taşıyıcısı izmit escort zeytin yaprağıdır. Günlük olarak vücudumuza alınması gereken oleuropein molekülünü zeytin yapraklarını yiyerek almaya kalkışsak hergün üç- dört kg. zeytin yaprağı yememiz gerekir. Bu da pratikte imkansızdır. Ayrıca zeytin yapraklarının acımsı bir tadı da vardır.

İşte İstanbul Üniversitesi’nin Avcılar Kampüsü’ndeki Teknokent’te bulunan bir AR-GE Şirketi, nanoteknoloji metodunu kullanarak oleuropein moleküllerini milyonda bir ölçeğine indirmiş ve Kaz dağları eteklerinden toplanan zeytinlerden soğuk sıkma yöntemi ile elde edilen zeytinyağının içine sentezleyerek mükemmel bir fonksiyonel zeytinyağı elde etmiştir. Bu bileşime bir de Alzheimer, parkinson başta olmak üzere kanser ve birçok hastalığa iyi gelen zerdeçal içindeki curcumin moleküllerini eklemiştir. Ayrıca yapılan çalışmalarla bu moleküllerin mide asidinden etkilenmeden yavaş emilimle kana karışmasını sağlamışlar.

Bu zeytinyağının hergün kahvaltıda bir çorba kaşığı tüketilmesi yeterli olmaktadır. Böylece Kanser ve Alzheimer hastalıkları eğer kalıtımsal değilse önleyici bir tedbir alınmış olmaktadır. Çünkü zerdeçal da yüzden fazla hastalığı ve başta Alzheimer’ı önleyici bir işleve sahiptir.

En son Rusların uzayda yaptıkları testlerde tüm kanser türlerini tedavi eden bir sonuç aldıkları ve üç yıl içinde piyasada kanser ilaçları bulunacağı haberi çıktı basında.

Hastalığa yakalandıktan sonra ilaç kullanmak son çare ama Bence bu illete yakalanmadan tedbir almak daha önemli. Yüksek ısıya maruz kalacağı yemeklerde kullanımı yağın yaratacağı olumlu etkileri yok edeceğinden, kahvaltıda bir kaşık fonksiyonel zeytinyağı tüketmenizi öneriyorum. Böylece iş işten geçtikten sonra yapacağımız yüzbinlerce liralık hastane, analiz ve doktor masraflarına göre daha akılcı bir yol seçmiş oluruz. Herkese sağlık ve mutluluklar dilerim…

Vasıf Özsoy

Kaynak : http://www.bulalgo.com/Sankara-Fonksiyonel-Zeytinyagi-500-ml,PR-856067.
html http://www.nanoyasam.com/
http://www.fonksiyonelzeytinyagi.com/fzy.html


Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

fazo 3 yıl önce yorumlandı

teşekürler

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Semra gurarslan 3 yıl önce yorumlandı

Allah razı olsun çok güzel bir bilgi

Kişi beğendi.