Yüksekova’ya Fransız gelin

Yüksekova’ya Fransız gelin

07 Ağustos 2018 Salı 09:59
Bu haber 1285 kez okundu

HAKKARİ’de doğup, büyüyen Mehmet Ataş (26), İstanbul’da üniversite okurken, tanıştığı Fransız Angeligue Manvellaile (26) ile memleketi Yüksekova’da dünyaevine girdi.


Yüksekova’ya Fransız gelin
banner26
 HAKKARİ’de doğup, büyüyen Mehmet Ataş (26), İstanbul’da üniversite okurken, tanıştığı Fransız Angeligue Manvellaile (26) ile memleketi Yüksekova’da dünyaevine girdi. Bölgenin gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünde, Fransız gelinin akrabaları da yöresel kıyafetler giyerek, halay çekti. İstanbul’a tatile gelen Fransız sosyolog Angeligue Manvellaile ile İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyanHakkarili Mehmet Ataş, 2015 yılında tanıştı. Bir süre sonra sevgili olan çift, 3 yıllık beraberliğin ardından evlenme kararı aldı. Angeligue Manvellaile ve Mehmet Ataş, Yüksekova’da 2 gün 2 gece süren düğünle evlendi. Düğüne Ataş’ın yakınlarının yanı sıra Manvellaile’nin yakınları da katıldı. Bölgenin gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünde, Fransız gelinin akrabaları da yöresel kıyafetler giyerek, halay çekti. 
‘Aşk engelleri aşıyor’
 
Mehmet Ataş, “Bizim kültürümüzü tanımasını çok istiyordum. Bu nedenle düğünümüzü memleketimde yapmaya karar verdik. Çok mutluyuz. Düğünün ardından Fransa’da yaşayacağız” diye konuştu. Fransız gelin Angeligue Manvellaile ise “Dinimiz, dilimiz farklı ama ortak yönlerimiz çok. Aşk birçok engeli aşıyor. Sevgi her şeyden güçlü” dedi.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x