Türkiye nasıl evlilik teklif ediyor?

Türkiye nasıl evlilik teklif ediyor?

14 Nisan 2018 Cumartesi 10:57
Bu haber 1151 kez okundu

Türkiye'de her yıl ortalama 600 bin kişi dünya evine giriyor. Bu süreçte yapılan harcamalar ise dev bir ekonomiyi oluşturuyor. Peki Evlilik teklifinde neler moda? İşte Türkiye'nin evlilik teklifi trendleri...


Türkiye nasıl evlilik teklif ediyor?
banner26
 TÜİK verilerine göre ülkemizde her yıl ortalama 600 bin kişi dünya evine giriyor. Düğün sürecinde yapılan harcamalar ise neredeyse 13-14 milyar TL’lik dev bir ekonomiyi oluşturuyor. Evliliğe giden yolun ilk adımı olan evlilik teklifi organizasyonu ise çiftler için en özel anlardan biri. 

Son bir yılda aldığı evlilik teklifi organizasyonu taleplerini inceleyen Armut.com, Türkiye’nin nasıl evlilik teklif ettiğini ortaya çıkardı.

EVLİLİK TEKLİFİNDE NELER MODA?

Evlilik teklifi maliyetlerini, en çok tercih edilen mekan, zaman ve en popüler yöntemleri gösteren verilerie göre; üç büyük il arasında en uygun maliyetli evlilik teklifi Ankara’da ediliyor. Evlilik tekliflerinin en çok gerçekleştiği ay temmuz iken, teklif organizasyonunda en çok keman ve saksafon tercih ediliyor.

EVLİLİK TEKLİFİNDE NERELER MODA?

ANKARA EN UCUZ SEÇENEKLERİ SUNUYOR

01.03.2017-28.02.2018 tarihleri arasında alınan evlilik teklifi organizasyonu talepleriyle oluşan verilere göre; 3 büyük il arasında, evlenme teklifi organizasyonlarında 950 TL ile 5.000 TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle Ankara en ucuz opsiyonları sunan şehir olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’da ise organizasyonlar ekstra isteklere göre 1.200 TL’den 10.000 TL’ye kadar geniş bir aralıkta fiyatlandırılabiliyor. İzmir’de ise minimum 1.300 TL’den başlayan evlilik teklifi organizasyonları 7.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

EN ÇOK TEKLİF TEMMUZDA

Yine verilere göre; evlilik tekliflerinin en çok gerçekleştiği ay mevsimin uygunluğundan dolayı temmuz. Bunu, yeni yıla çift olarak girmek ve yılbaşının büyüsünü kullanmak isteyenlerin yoğun olarak tercih ettiği ocak ayı takip ediyor.

ROMANTİK AKŞAM YEMEĞİ HALA VAZGEÇİLMEZ

Mumlar eşliğinde romantik bir akşam yemeği hala vazgeçilmez. İstanbul’da son yılların trendi özellikle boğazda tekne turu ve lazer gösterisiyle evlilik teklif etmek iken, yaz aylarında sahilde yapılan organizasyonların, kış aylarında ise daha çok sinema salonunda yapılan sürprizlerin artığı görünüyor.

3 BÜYÜK İLDE EVLİLİK TEKLİFİ MALİYETLERİ

Teklif organizasyonlarında en çok talep edilen enstrümanlar ise keman ve saksafon olarak ön plana çıkıyor. Düğün için ise İstanbul’da popüler tercih Boğaz iken, İzmir’de en çok tercih edilen mekanın Kordon olduğu görülüyor.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x