Türk mimarın başarı hikayesi!

Türk mimarın başarı hikayesi!

20 Ocak 2019 Pazar 11:14
Bu haber 1683 kez okundu

Londra’da yaşayan başarılı mimar Emrah Sevimlisoy, “Okurken her zaman çalıştım. Çünkü, çalışma olmayınca sadece okumanın bir anlamı yok” dedi


Türk mimarın başarı hikayesi!
banner26
 Designembassy Mimarlık şirketinin sahibi ve Sevimlisoy Mimarlık şirketinin mimarı Emrah Sevimlisoy, Londra’ya 1996’da üniversite eğitimi için gittiğini söyledi. İngiltere’de önce sanat eğitimi alıp, ardından iç mimarlık okuyan Sevimlisoy, “Üniversiteden üstün başarıyla mezun oldum.

Daha sonra İtalya’da Antonio Citterio’nun başında olduğu Domus Academy Endüstriyel Tasarım Bölümü’nü bitirdim. Daha sonra mimarlık okumak için Kraliyet Sanat Akademisi’ne gittim. Büyük mimarlardan ders alıp, eğitimime devam ettim. Okurken her zaman çalıştım. Çünkü, çalışma olmayınca sadece okumanın bir anlamı yok” dedi.

‘Sektörde lider’

Türkiye’de birçok başarılı projede yer alan mimar, “Şu anda Sevimli Mimarlık bünyesinde creative director olarak çalışıyorum. Şirketimiz 45’inci yılını doldurdu. Kendi sektöründe liderlerden biri diyebilirim. Türkiye’de şu anda içinde bulunduğumuz projelerden birisi Türk Havayolları ve DO&CO’nun Ortaköy Yüzme İhtisas projesi. Bu çalışmanın kontrol, koordinasyon ve mimari sorumluluğu bize ait” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x