Okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar ne zaman tatil olacak?

08 Mayıs 2017 Pazartesi 14:15
Bu haber 1167 kez okundu

2017'de yaz tatili ne zaman başlayacak? Karneler ne zaman alınacak ve takdir teşekkür nasıl hesaplanacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte öğrencilerin büyük heyecanla beklediği yaz tatili hakkında ayrıntılar...


Okullar ne zaman tatil olacak?
banner26
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çalışma takvimine göre bu sene okullar ne zaman tatil olacak? Okul tatili yaklaştı, öğrenciler karne zamanını merak etmeye başladı, peki okullar ne zaman tatil olacak? Yaz tatii planlarını yapmaya başlayan öğrenciler için gewri sayım başladı, MEB çalışma takvimine göre okullar 9 Haziran Cuma günü tatil olacak. Yeni eğitim öğretim dönemi ise 18 Eylül 2017’de başlayacak.

TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANACAK?
Öğrencilerin eğitim öğretim dönemlerinin sonunda eğitim durumunu görüntülemek ve belgelendirmek amacıyla karneler hazırlanmaktadır. Karneler ile birlikte öğrencilerin başarı durumuna göre takdir ve teşekkür belgeleri de verilmekte ve öğrenciler için bir anlamda başarı teşvik edilmektedir. Takdir ve teşekkür konusunda bilgi almak ya da hesaplama yapmak isteyen öğrenciler e okul aracılığıyla bu konuda yardım alabilir. E okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde tüm öğrenci ve veliler kolay bir şekilde karne döneminde alacakları belgeler hakkında önceden bilgi sahibi olabilir. Online olarak alınacak olan ders notları sayesinde e okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

E okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapacak olan öğrenci ya da bireylerin e okul üzerinden giriş yapması ve giriş sonrasında kesinleşen ders notlarını öğrenmesi gerekir. Hesaplama işlemlerinde önemli olan bir detay tüm ders notlarının kesinleşmiş olmasıdır. Aksi halde notlarda yaşanacak olan değişiklikler sonrasında kişilerin hesaplama sonucuna göre gerçekteki bilgiler de farklılık olabilecektir. Bu açıdan kesinleşmiş ders notları üzerinden e okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapılması her zaman daha yararlı olacak ve kesin sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85'ten düşük fakat 80'den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir. (Sözcü)

Yorum Yaz

@name x