Mutlu olmak için çıplak gezin

Mutlu olmak için çıplak gezin

27 Ocak 2017 Cuma 17:10
Bu haber 1059 kez okundu

Londra Üniversitesi'nde bulunan Goldsmiths'deki bilim adamları, bir kişinin çıplak geçirdiği zaman diliminin en mutlu olduğu anlar olduğunu açıkladı


Mutlu olmak için çıplak gezin
banner26
 Naturistler (doğacılar) bunu yıllardır biliyordu. Çıplak olmanın ve çıplak kalmanın refahın ve huzurun anahtarı olduğunu söyleyenler artık sadece doğacılar değil.

Bilim adamları da çıplak gezmenin mutluluğun anahtarı olduğunu düşünüyor. Kıyafetlerinizi çıkarıp, vücudunuzu havayla temas ettiğiediğinizde içinizin mutluluk ve huzurla dolacağını iddia ediyorlar.

Londra Üniversitesi Dr. Keon West, "Doğalcılar bunu bir süredir söylüyorlar. Bununla birlikte, çok sayıda olumlu iddia olmasına rağmen, çıplaklığın mutlu edip etmediği hiç araştırılmadı. Madem kimse yapmadı, biz yapalım dedik. Bir dizi çalışmanın ilkinde  bir kamuoyu araştırması düzenleyip 850 İngiliz vatandaşına anket yaptık. Aldığımız cevaplar ise hep çıplaklığın mutluluk getirdiğiyle alakalı oldu. 

Yorkshire Vahşi Yaşam Parkı'nda düzenlenen 'Kutup ayıları için çıplak gezin' etkinliğinde iki araştırma daha gerçekleştirildi. Katılımcılar giysilerini çıkarmadan ve tekrar giymeden önce psikolojik olarak değerlendirildi.

Araştırmanın ve değerlendirmenin sonucunda insanların kıyafetlerini çıkardığında daha mutlu oldukları ortaya çıktı." (Posta)

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x