Maaşıyla 8 yılda 101 ülke gezdi

Maaşıyla 8 yılda 101 ülke gezdi

12 Şubat 2018 Pazartesi 07:55
Bu haber 1330 kez okundu

Bir kurumda memur olarak çalışan Muzaffer Afyon, kazandığı tüm parasını gezmeye ayırarak 8 yılda 101 ülkeye gitti


Maaşıyla 8 yılda 101 ülke gezdi
banner26
 Bir kurumda memur olarak çalışan Osman Muzaffer Afyon, kazandığı tüm parayı gezmeye ayırarak, 8 yılda 101 ülkeyi ziyaret etti. Para biriktirme kaygısı yaşamayan Afyon, görmediği diğer ülkeleri de gezmeyi hedefliyor. Çocukken izlediği “80 Günde Devri Alem” isimli çizgi filmden etkilenen Afyon, çizgi filmde dünyayı gezen Phileas Fogg karakterine imrenerek, not defterine “Bir gün dünyayı gezeceğim” yazdı. Afyon, aralarında Peru, Moğolistan, Japonya, Avustralya, İzlanda, Kolombiya, Filipinler, Seyşeller, Madagaskar ve Finlandiya’nın da yer aldığı 7 kıtada 101 ülkeyi gezdi. Afyon, “Özgürce gezmek güzel geliyor. Bu yüzden bütün paramı gezmeye ayırıyorum. Maaşın ne kadar olduğu önemli değil, tamamını gezmeye ayırdığınız zaman bütçe sıkıntısı yaşamıyorsunuz.” dedi.
Gezmeyi çok sevdiğini vurgulayan Afyon, “Çok ucuz hotellerde kalıyorum. Bu, bir sürü insanla tanışma açısından da iyi oluyor, yeni insanlar, yeni kültürler tanıyorum. Esas amacım, gezmek, eğlenmek. Çok lüks takılayım modunda hiçbir zaman olmadım” diye konuştu. Yaklaşık 8 yıldır devlet memuru olan Afyon, yılda ortalama 10-15 ülkeye gittiğini, gezmeye geç başlamanın pişmanlığını yaşadığını söyledi.
 
Venezuela’da mafya kaçırdı
 
Gittiği ülkelerde acı, tatlı birçok farklı olay yaşadığını dile getiren Afyon, anılarını şöyle anlattı: Venezuela’da gangsterler tarafından kaçırıldım ama Allah’a şükür bir sıkıntı olmadı. Denizin kenarına götürüp beni fırlattılar, paramı alıp gittiler. Forumlardan okuduğum kadarıyla normalde gasbettiklerini öldürüyorlarmış. Roma’da Kolezyum’a kaçak girmiştik ve polisler kovalamıştı. Honduras’a gittiğimde 3 gün ülkeden çıkamadım, olağanüstü hal ilan edildi. Bizdeki Gezi olaylarından 10 kat daha büyük olaylar vardı. İnsanlar büyük kaldırım taşlarını köprülerin üzerine arabalara atıyorlardı, müdahaleler vardı.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x