‘Barış için koşuyoruz’

‘Barış için koşuyoruz’

01 Ekim 2017 Pazar 11:34
Bu haber 1009 kez okundu

TURKCELL Gelibolu Maratonu, tarihi Gelibolu Yarımadası’nda ‘Barış için koşuyoruz’ sloganıyla bugün yapılıyor.


‘Barış için koşuyoruz’
banner26
 TURKCELL Gelibolu Maratonu, tarihi Gelibolu Yarımadası’nda ‘Barış için koşuyoruz’ sloganıyla bugün yapılıyor.  Turkcell’in ana sponsorluğunda bu yıl 3.’sü düzenlenecek ve yaklaşık 10 bin kişinin katılması beklenen organizasyonda maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu mücadeleleri olacak.
 
ÖDÜL TÖRENİ 13.00’TE
 
MARATONDA profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09.30’da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 10.00’da yine  Morto Koyu’nda başlayacak. Sporcular, maratondaki parkurunda bir tur atıp finişe gelecek.
 
10 kilometrelik koşu ise saat 10.45’te aynı noktadan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto  Koyu’nda yarışı noktalayacak. 
 
Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise saat  11.00’de Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak.
 
TÜM yarışmacıların ve halkın katılımı ile ödül töreni saat 13.00’te gerçekleştirilecek.
 
TURKCELL Gelibolu Maratonu’na bu sene Dünya Şampiyonu atletimiz Mizgin Ay, radyo programcısı Kadir Çöpdemir, eski futbolcu Pascal Nouma, sunucu Burcu Esmersoy ve Ceyhun Yılmaz da katılacak.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x