ÜLKEMİN BÜTÜN OKULLARI İMAM HATİP OLMALI

ÜLKEMİN BÜTÜN OKULLARI İMAM HATİP OLMALI

ÜLKEMİN BÜTÜN OKULLARI İMAM HATİP OLMALI

Ümit Kiveşkan

umut_ki@hotmail.com
14 Ekim 2016, 15:39
Bu makale 459 kez okundu

 Bunu söyleyen kişi ülkenin en iyi eğitim kurumlarından biri kabul edilen Kabataş Erkek Lisesinin müdür yardımcısı Şakir Voyvot ama onun bu sözleri sarfetmesinde zerrece kabahati yok bana göre...

Adam çıkmış son derece demokratik bir ortamda fikirlerini söylüyor 'Hükümetten beklemeyin dağı taşı doldurun her okulu imam hatip yapın, daha ne bekliyorsunuz?' diyor.


Şort giyen kadınlara tekme atan, bağdat caddesinde evine yalnız dönen kadınlara tecavüz eden, makyaj yapan kadınlara fahişe diyen, eğitimli kesim arttıkça bizim işimiz zorlaşıyor diyen, eğitim kurumlarında çocuklara tecavüz eden, bir kereden birşey olmaz diyen, şehit verirken ağlamayıp üzülmeyip köprü açıldı diye göbek atan kesim siz sahiden daha neyi bekliyorsunuz?


Artık tutmayın kendinizi; fikirlerinizi, düşüncelerinizi icraata geçirin artık geçirin de biz aydınlık Atatürkçü kesimi neyin beklediğini görelim, görelim de bizde düşüncelerimizi söyleyelim.

Ey örümcek beyinliler sizin kurduğunuz teşkilatlar, dernekler, cemaatler ve onların mensupları; sizler Ulu Önderimiz Atatürk'ün iç ve dış düşmanlardan koruyup, kurtardığı bu güzel vatanı görmeyi arzuladığınız duruma asla getiremeyeceksiniz. Binlerce şehidin kanı dökülerek kurulan bu Cumhuriyet, sizlerin pervasızca isteklerine kurban edilmeyecek kadar değerli.

Bizler de yani 'Aydınlık Kesim' Cumhuriyete ve değerlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Bunu da sizin yaptığınız gibi saldırarak, öldürerek, ülkeyi kan gölüne döndürerek, metazoriyle değil inançlarımıza değerlerimize sahip çıkarak, birbirimize destek olarak yapacağız.


Peki niye savaşmadan, öldürmeden yapacağız diyorum?


Savaşmaktan, ölümden korktuğumuz için mi?


Kesinlikle hayır.


Çünkü vicdanlı, ahlaklı, inançlı, içinde Allah korkusu olan insanlar başkalarına zarar vermez!!!

Yorum Yaz

@name x