TÜRKLERİN EN BÜYÜK İCADI MUTSUZLUK.

TÜRKLERİN EN BÜYÜK İCADI MUTSUZLUK.

01 Kasım 2017, 17:06
Bu makale 776 kez okundu

Yaşadığımız zaman baktığımızda ülke ve toplum olarak oldukça yol aldığımızı düşünüyorum.Olumlu veya  olumsuz bunu ben söyleyemeyeceğim maalesef bu konuda ki kararı sizi bırakıyorum.

Modern çağ dediğimiz ve yakalamak için var gücümüzle çaba sarf ettiğimiz  şu günlerde  kayıplarımızda kazançlarımız kadar fazla desem bilmem hatamı yapmış olurum .Bu olumlamayı da size bırakıyorum.Bunu yaparak işin kolayına kaçıyor gibi olsam da  sizinden şapkanızı önünüze koyup düşünebileceğiniz fantezisiyle yaşıyorum. diyebilirim.Yeri gelmişken söylemek isterim ben  gülümseyen bir yüze ve hayalperest bir ruha sahibim her şey bundan kaynaklanıyor da olabilir sanırım.Sizden özür dilerim.
Hayatı kolaylaştıralım derken belki de tam tersine içinden çıkılmaz bir hale sokuyor  olma ihtimali olamaz mı ?.Sanırım sorunun cevabı yüzde elli yüzde elli.Maksat beyinlerde bir fırtına yaratmak gerçi sebebi olmadığım fırtınalar çoktan hasar vermiş beyinlere  ama..... neyse..depreşmesin uyuşmuşlar,uyusunlar.
Bulunduğunuz yerden daha modern diye adlandırdığımız ülkelere baktığımızda orda ki hayat çok daha mı güzel gözüküyor yoksa  böyle düşünmek bizim mi hoşumuza gidiyor  belki de birbirimize bunumu tetikliyoruz doğrusu bilemiyorum. Bütün bu soruların cevapları aslında sizde sanırım... bakmayın bana  ben işin dalgasındayım.
 Gelelim kendi aynamızda kendimize bakmaya. (MAKYAJSIZ)
Ülke insanın son yıllarda ki en büyük icadı olan bizzat patenti bize ait  mutsuzluktan konuşmak lazım birazda..Toplum ve birey olarak bu kelimeye öyle sarılmışız ki ne o bizim yakamızı  bırakıyor nede  biz onsuz yapabiliyoruz..Nereden bakarsak bakalım o bizim son yıllarda ki en büyük ödüllü  icadımız vaaz geçilmezimiz..
Mutsuzluk üretiyor,mutsuzluk konuşuyor,mutsuzlukla mutlu oluyoruz.
Biz bu hastalığı sevdik,ilaçlarını, bizden aldıklarını ,bize verdiklerini  sevdik.
Sevilecek başka ne vardı ki.
Çok yıllar önce...
Aşk zaten yoktu,duygular bitmişti,doğrular gitmişti,merhamet,vicdan ölmüş sevgi can çekişmişti......maalesef bize kadar yaşatan olmadı bunları..olanı da biz göremedik ..bilemedik bir türlü.
   
Turan Kemal İLKAY 
*Yaşam koçu yol arkadaşı*

Yorum Yaz

@name x