TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ DÜNYA LİDERİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR

TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ DÜNYA LİDERİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR

TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ DÜNYA LİDERİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR

Nilsu Duru

14 Kasım 2017, 08:51
Bu röportaj 755 kez okundu

 

Medeniyetler şehri Mardin’in Sincar Aşireti’nde başlayan ve sonrasında “Dava Adamıyım “ denilecek kadar hayatını devleti için  hizmete adayan, “Türkiye Mardini Tanıtma Vakfı Başkanı “ , İbrahim Sincar röportajımız sizlerle...1- Merhaba . Siz aşiretten gelen değerli bir isimsiniz. Türkiye’de aşiret mensubu olmak nasıl bir duygu ? Biraz aşiretinizden ve kendinizden bahseder misiniz?
Merhaba . Güzel bir duygu, feodalite yoktur . Bizim aşirette insanlara yardımcı olma dertlere derman olmak vardır. Bu da bizi mutlu ediyor. Aslen Mardinliyim. İzmir, Bursa, Adana, Mersin,Samsun, Kocaeli, İskenderun ve İstanbul’da ikamet etmekteyiz. 
“ Şam Üniversitesi İktisadi Bilimler Yüksek Lisans “ mezunuyum.  Ben bir “Dava Adamıyım.”

2- “ Dava Adamıyım” dediniz.  “ Dava Adamı “ ne demek ? 
Davamız; memlekete hizmettir, davamız; millettir. Bizim davamız “ Ak Parti’dir. “ Türk - İslam Birliği Dünya Lideri “Recep Tayyip Erdoğan ‘dır. “ Davamız; vatan hainlerine karşı dimdik durmaktır!"VATAN HAİNİ FETÖ ER YA DA GEÇ İADE EDİLECEK!"
3- Vatan hainleri demişken “15 Temmuz “ da hain darbe girişimi yapılırken siz nerdeydiniz ?Biz havalimanında Cumhurbaşkanımızın yanındaydık. Sokaklarda vatan hainlerine karşı dik duruşumuzla ülkemizin yanındaydık her zaman olduğu gibi. Fetö’ye karşı yapılan tüm mitinglerde yer aldık.

4- Cumhurbaşkanımız Fetö’nün iadesini defalarca talep etti . İade edilecek mi sizce ?
Vatan haini Fetö er ya da geç ülkemize iade edilecektir. Hiç şüpheniz olmasın. Diğer hain Can Dündar da iade edilmeli !

5- Gelelim yine aşiret konusuna :) Aşiret denilince akla kumalar , ezilen kadınlar , okula gönderilmeyen kız çocukları geliyor ... 
Sincar Aşireti’nde asla altını çizerek söylüyorum asla ve asla kumalık yoktur. Ayrıca Mardin’deki köylerde kız öğrencilerimizin okula gitme oranı %30’du ama yapmış olduğumuz çalışmalarla bu oran %90’ların üzerine çıktı. Bu da bizim iftiharımızdır.Çok teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim.

Nilsu DURU 
Haber Editörü
Instagram : Nilsuduru_haber

Yorum Yaz

@name x