Instagram hesap silme ve dondurma

Instagram hesap silme ve dondurma

02 Şubat 2017 Perşembe 15:54
Bu haber 1441 kez okundu

Instagram hesap silme rehberimizde Instagram hesabı nasıl kapatılır, nasıl dondurulur sorularını yanıtladık. İşte Instagram hesabı dondurma ipuçları


Instagram hesap silme ve dondurma
banner26
 Beğendiğiniz fotoğraflara çift dokunmak, her gördüğünüz yeniliği paylaşmak ve deneyimlerinizi sadık takipçilerinize aktarmak müthiş. Peki ya tüm bunlardan sıkılmaya başladıysanız ve biraz ara vermek istiyorsanız, hesabınızı nasıl askıya alabilirsiniz? Veya Instagram'ın zamanınızı fazlasıyla tükettiğini düşünüyorsanız, hesabınızdan tamamen nasıl kurtulabilirsiniz? Amacınız ister Instagram hesabı silme olsun, ister Instagram kapatma; aradığınız cevabı aşağıdaki rehberimizde bulacaksınız.

Instagram Hesabınızı Silme

Önce en sert çözümden, Instagram hesabınızı tamamen nasıl kapatabileceğinizden başlayalım. İşte Instagram'ın zaman kaybından başka bir şey olmadığını düşünenler için en köklü çözüm olan hesap kapatmanın yolu.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram hesap silme işi oldukça kolay

1. Bu adresteki Hesabımı Sil sayfasına gidin. Siteye daha önce giriş yapmadıysanız, giriş yapmanız gerekecek.

2. Hesabınızı kapatmadan önce bunu neden yaptığınızı seçmeniz gerekiyor. Açılır kutudan bir neden seçin ve beliren kutucuğa Instagram parolanızı girin.

3. Son olarak "Hesabımı kalıcı olarak sil" düğmesine basın.

Hepsi bu kadar. Hesabınızı sildiğinizde profilinizin, paylaştığınız tüm fotoğraf ve videoların, beğenilerinizin ve takipçilerinizin silineceğini, bu işlemi geri alamayacağınızı unutmayın. Eğer fikrinizi değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki bölümde anlattığımız geçici hesap dondurma işlemine göz atın.

Instagram Hesabınızı Dondurma
Instagram hesabınızı erişilmez hale getirmek istiyorsanız ancak ileride geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız, yapmanız gereken Instagram hesabınızı dondurmak. Bu sayede Instagram'dan bir süreliğine uzak durabilir, dilediğiniz zaman oturum açarak her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Günün birinde geri dönebileceğinizi düşünüyorsanız, Instagram dondurma doğru tercih

1. Instagram web sitesinde veya mobil sitede sağ üstteki kafa simgesine dokunun. Mobil uygulama üzerinden hesabınızı geçici olarak kapatmanın herhangi bir yolu bulunmuyor.

2. "Profili Düzenle" seçeneğine tıklayın.

3. Sağ alttaki "Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğine tıklayın.

4. Hesabınızı dondurmak için bir neden seçtikten sonra alttaki kutucuğa parolanızı girin.

5. Son olarak kırmızı renkli "Hesabı Geçici Olarak Kapat" düğmesine tıklayın.

Hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizli kalacak.

Instagram hesap silme veya Instagram kapatma yerine fotoğraflarınızı gizlemek istiyorsanız, bunun için Ayarlar'dan "Gizli Hesap" seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. (chip)

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

jale mehdiyeva 1 yıl önce yorumlandı

Melumat xosuma geldi

0 Kişi beğendi.