Asansörlerde yeni uygulama

Asansörlerde yeni uygulama

19 Haziran 2017 Pazartesi 11:29
Bu haber 1004 kez okundu

Asansörlerin periyodik kontrolleri için yetki almak isteyen kuruluşlar, başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirecek.


Asansörlerde yeni uygulama
banner26
 Asansörlerin periyodik kontrolleri için yetki almak isteyen kuruluşlar, başvurularını elektronik sistemden yapacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının "Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, eski düzenleme kapsamında yetki almak isteyen A tipi muayene kuruluşu tarafından Bakanlığa yapılan başvurular, Bakanlık tarafından oluşturulan elektronik başvuru sisteminden gerçekleştirilecek.

Başvuru, MERSİS numarası, unvan ve adres, temsil ve ilzama yetkili şahsın orijinal imza sirküsü, internet sitesi adresi ve yetkili şahsın e-posta adresi, akreditasyon belgesi, muayene personelinin adı ve soyadı, TC kimlik numarası, mesleği, tecrübe süresi, tam zamanlı veya dış kaynaklı olma durumu, yetkisini tanımlayan personel listesi, tam zamanlı muayene personelinin sigorta kayıtları, vergi kayıt numarası gibi bilgi ve belgeleri içerecek.

Elektronik başvuru sisteminin kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlığın resmi internet sitesinden yayımlanacak. 


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x