İmzayı attı Arda'ya yeşil ışık yaktı!

İmzayı attı Arda'ya yeşil ışık yaktı!

05 Ağustos 2017 Cumartesi 10:53
Bu haber 1038 kez okundu

Dün basın karşısına çıkan Mircea Lucescu, Milli Takımı bırakan Arda Turan'ı geri döndürmek istediğini açıkladı.


İmzayı attı Arda'ya yeşil ışık yaktı!
banner26
 “İyi dostlar zor günde belli olur. 4 maçımız da çok zor olacak. Ukrayna’nın ilk 11’indeki 8
oyuncu benim Shakhtar’dan futbolcularım. Onları iyi tanıyorum. Arda Turan ile tabii ki görüşeceğim. Türk halkının ne kadar duygusal olduğunu biliyorum. Arda Turan’ın Milli Takım’a; Milli Takım’ın da ona ihtiyacı var!”
 
AMilli Futbol Takımı’nın başına getirilen MirceaLucescu ile dün iki yıllık sözleşme imzalandı. RivaHasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticiler katıldı. 
 


RUMEN hoca, Türkiye’nin 2018 Dünya Kupası elemelerindeki kalan 4 maçının çok kritik olduğunu vurgularken zorluğa rağmen görevi kabul ettiğini söyledi. İlk maçtaki rakip Ukrayna’yı iyi tanıdığını ve 11’deki 8 oyuncunun Shakhtar’dan  kendi oyuncusu olduğunu belirten Luce, “İyi dostlar zor günde belli olur” diyerek de Türkiye ile her zaman arasında önemli bir bağ olduğunu vurguladı.
 
‘ACI ÇEKİYOR, BİLİYORUM’
 
LUCESCU, Milli Takımı bırakan Arda’yı da döndürmek istediğini açıklarken birlik olmak adına elinden geleni yapacağını söyleyip şöyle devam etti: 
 
“MİLLİ Takım’ı takip etmeye çalıştım. Bazı oyuncularla sorun yaşandığını, çağrılmadıklarını biliyorum. Yurt dışında oynayıp da forma giymeyenlerle  hemen görüşeceğim. Arda ile tabii ki görüşeceğim. Ona telefon açacağım. 
 
TÜRK halkının ne kadar duygusal olduğunu biliyorum. Arda’nın Milli Takım’a; Milli Takım’ın da ona ihtiyacı var! Acı çektiğini biliyorum. Euro 2016 sonrası yaşananları biliyorum. Amacım tüm oyuncuları, ülkeye dair bir sorumlulukları olduğuna ikna etmek.”   
 
‘Sahada olmak istedim’
 
Lucescu: “G.Saray’a sportif direktör pozisyonunda çalışmayacağımı söyledim.”
 
BİR süre boyunca dinlendim ve 1.5 ay düşündükten sonra evde oturamayacağımı anladım. Bu süreden sonra G.Saray, UEFA maçından sonra benimle temasa geçti ve takıma yardımcı olmam konusunda bir teklif yaptı; sportif direktörlük. Bu teklifi ben kabul etmedim. G.Saray’a bu pozisyonda çalışmayacağımı bizzat ilettim. 
31 Temmuz’da sayın başkan Demirören ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve bana bu teklifi sundu. Ben sahada olmak istedim ve federasyon da bana bu yönde teklif yaptı. Sayın başkanla daha detaylı konuştuk ve projelerimizi birleştirdik. Ayın 1’inde de G.Saray’ın teklifini kabul etmediğini ilettim. Çok zor bir durumda olmamıza rağmen bu durumu kabul ettim.”  
 
‘Umarım Terim G.Saray’ın  başına geçer’
 
SAYIN Fatih Terim’e teşekkür ediyorum, sanki hayatlarımız birbirini takip ediyor. Fatih Terim’i çok seviyorum, büyük saygı duyuyorum, kendisinin de aynı şekilde benimle ilgili bu düşünceleri olduğunu biliyorum. Umarım Fatih Terim, G.Saray’ın başına geçer.”
 
‘Türkiye’ye daha önce gelmeliydim’
 
TÜRKİYE’YE belki de birkaç sene önce gelmeliydim. Daha önce Beşiktaş ve G.Saray’da önemli başarılar yaşadım. TFF ile daha önce 2, Beşiktaş ve G.Saray ile 1’er kez görüştüm. Sonunda TFF’nin teklifini kabul ettim. Siyasi durumlardan dolayı Ukrayna’yı terk etme kararı aldım Zenit’e gitmeye karar verdim. Düşündüm ve evde duramayacağıma, çalışmaya karar verdim. 
 
DAHA önce G.Saray ve Beşiktaş’ı çalıştıracağı için her iki takım taraftarlarının desteğini alacağını ve sırada F.Bahçe
taraftarının da desteğinin olacağını düşünerek, ‘İnanıyorum ki G.Saray, Beşiktaş ve F.Bahçe taraftarları bize destek verecektir. Kimseyi kızdırmamış oldum.”  
 
‘Yeniden birlik olabiliriz’
 
“DAHA göreve başlamadan eleştiri görüyorum, herkese ihtiyaç var. Türk futbolu için birlik olmalıyız. Türk futboluna yardımcı olmak için geldim. Eğer benim için bir sıkıntı, kötü düşünce olursa hemen gidebilirim. Dünya Kupası’nda 3. olduğumuz dönemdeki atmosferi ve birliği hatırlıyorum. Tekrar yapabiliriz.” 
 
‘Birbirimize destek olmalıyız’
 
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen yaz hakem ve gözlemci seminerleri dün TFF’nin Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. Çarşamba gününe kadar devam edecek olan organizasyonun açılışında, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, “Sizlerin başarısı, bizim başarımız. Birbirimize destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x