Balkan Şampiyonası'nda Türkiye zirvede

Balkan Şampiyonası'nda Türkiye zirvede

04 Haziran 2018 Pazartesi 07:58
Bu haber 1316 kez okundu

Ümitler Judo Balkan Şampiyonası'nın ikinci gününde Türkiye, 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı ve genel sıralamada 7 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya ile ilk sırada yer aldı.


Balkan Şampiyonası'nda Türkiye zirvede
banner26
 Türkiye, Bosna Hersek'in Bihaç kentinde tamamlanan Ümitler Balkan Şampiyonası'nı zirvede tamamladı. Ülke genel sıralamasında toplamda 7 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya ile ilk sırayı elde eden ay yıldızlı judoklar ikinci gün tatamiden 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile ayrıldı.
 
Son gün müsabakalarında Türkiye'ye altın madalya kazandıran isimler; 57 kiloda Özlem Yıldız ile 63 kiloda Kübra Konuk oldu. Konuk ile finalde eşleşen Şeydanur Aydın gümüş madalyada kaldı. +70 kiloda Hilal Öztürk ve erkekler +90 kiloda Çağrı Doğan gümüş madalyaya uzanan isimler oldu. 73 kiloda Abidin Karabulut ile 90 kiloda Abdullah Solakoğlu ise bronz madalya elde etti.
 
Kadınlar takım sıralamasında Türkiye birinciliği, Romanya ikinciliği, Karadağüçüncülüğü; erkeklerde Romanya birinciliği, Türkiye ikinciliği ve Yunanistan ise üçüncülüğü kazandı. 

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x