İlk Defa Kahve, Bir Türk'ün Kaleminden Çince Olarak Çin'de ve Uzakdoğu'da...

İlk Defa Kahve, Bir Türk'ün Kaleminden Çince Olarak Çin'de ve Uzakdoğu'da...

29 Nisan 2019 Pazartesi 13:35
Bu haber 1517 kez okundu

Gastronomi Yazarı, Kahve Eğitmeni ve Danışman, Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cenk R. Girginol’un kaleme aldığı Türkiye’nin ilk ve tek Kahve Biyografi kitabı “Kahve-Topraktan Fincana” Çince olarak Çin başta olmak üzere Uzakdoğu’da satışa sunuldu.


İlk Defa Kahve, Bir Türk'ün Kaleminden Çince Olarak Çin'de ve Uzakdoğu'da...
banner26
 

2017 yılında gastronomi kitap ödüllerinin oskarı sayılan Gourmand World Cookbook Awards tarafından önce WINNER (2017-Türkiye’nin En İyi Kahve Kitabı) sonrasında yaklaşık 60 ülke içinden “BEST IN THE WORLD” (2017-Dünya’nın En İyi Kahve Kitabı) ödülüne layık görülmüştü. Amerika’nın prestijli ödüllerinden Independent Press Awards tarafından “2018-BEST INTERIOR DESIGN” (En İyi İç Dizayn) ödülünü kazanması ile uluslararası gastronomi sektöründe ilgi odağı haline geldi.

Çin’in en büyük yayınevlerinden China Light Industry Press tarafından Çince telif hakları geçen sene satın alınan kitap geçtiğimiz hafta Çin başta olmak üzere Uzakdoğu’da satışa sunuldu.

Kapağında yer alan Cezve ve Özel Türk Kahvesi Bölümü ile Uzakdoğu toplumlarına Türk Kahvesini tanıtması ve anlatması bakımından da büyük önem taşıyan eser, 226 sayfa kuşe kağıda basım ve görsel dizayn ile ilk hafta büyük ilgi gördüğü haberini almış bulunmaktayız.

Bu yıl içinde İngilizce olarak Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada satışa sunulacak.

Bu büyük gururla ilgili kitabın ödüllü yazarı Cenk R. Girginol :

“ Türkiye’de bu anlamda kahve severlerin yoğun ilgisini görmek ve güzel yorumları ile daha güzel çalışmalara motive olmak mutluluk verici. Fakat uluslararası camiada özellikle kültürümüz ve kültürel mirasımız olan kahve ve Türk Kahvesi özelinde yapımızı anlatmak, bayrağımızı dalgalandırmak şahsım adına başarının ötesinde gurur vericidir. İkinci kitabımın da antlaşmalarını tamamlamak üzereyim. Bundan sonraki tüm yaşantımda eserlerim ve yaptıklarımızla Türk Kahvemizi tanıtmak, kültürümüzü yaşatmak ve temsil etmek misyonumuz ve milli görevimizdir. Emeği geçen, desteklerini esirgemeyen tüm kahve severlere, okuyucularıma ve aileme sonsuz teşekkürler….”
 


Anahtar Kelimeler

Yorum Yaz

@name x