Nedir bu Karma? Kim bu Erol Egemen?

Nedir bu Karma? Kim bu Erol Egemen?

Nedir bu Karma?  Kim bu Erol Egemen?

Burcu Dereli

26 Mart 2018, 15:46
Bu makale 3441 kez okundu


Hepimiz bir karmadır tutturmuş gidiyoruz. Peki nedir bu Karma? Karma inancı, Hinduizm, Budizm gibi Doğu dinlerinde çok önemli bir yer tutmaktadır. 

“Karma” Sanskritçe dilinde hareket demekmiş. Yani karmayı şu şekilde tanımlamak da mümkün. Senin yaydığın enerji frekansı neyse etrafına benzerlerini çekersin. Hayatında iyi ya da kötü her ne oluyorsa buna senin yaptığın, söylediğin ve düşündüğün şeyler sebep oluyor.  Evrene yolladığınız her şey size geri döner. Yokluk bilinci, dedikodu, art niyet, yargılama, nefret, kötülük, beddualar, lanetler, belalar, kem bakışlar kıskançlık ya da kısıtlayıcı düşünceler… Ve elbette sevgi, iyi dilekler, teşekkürler, hayır duası, şifa, hakkaniyet, razı gelmeler, fedakârlıklar, saygı da öyle. Kelimenin tam anlamıyla ne verirseniz, onu alırsınız. Bu sebeple ne almak istediğimize dikkat etmek lazım. Biz etrafımızın aynasıyız ve etrafımız da bizim aynamızdır.

En güzeli kendimiz olmak ve etrafımızı sadece var olmasını istediğimiz şeylerle donatmalıyız. Çevremizi olmasını dilediğimiz şeylerle donatıp ve gerçekten olmak istediğimiz kişi olursak, her şeyin bütünleşmiş şekilde birbirine bağlı olduğu Evren de bize sizce nasıl cevap verir? Hiç düşündünüz mü?

Eğer hayatınızda tıkandığınız bir noktada sürekli aynı şeyler başıma geliyor diye düşünüyorsanız;. Düşüncenizi ve davranışlarınızı değiştirmediğiniz sürece kendinizi tekrar eden olaylar içinde bulursunuz. Senaryo aynı. Sadece kişiler farklı. Bu noktada farkındalığı olmayan insanın verdiği tepki: Neden ben? Neden hep benim başıma geliyor? Aslında doğru soru şu olmalı: Nerede hata yapıyorum? Ben ne yaptım ki bunu yaşamak zorunda kaldım?

Karmayı oluşturan bir başka şeyde söylemlerimiz. Her şey çok kötü ya da kötüye gidiyor diye söyleyip durursanız yaşayacaklarınız da öyle olacaktır. "Şu an her şey çok mu güzel de öyle söyleyelim" diyor olabilirsiniz. Öyle olmayabilir ama siz yine de olumlu söylemlerde bulunmaya çalışın. İçimizde olmayan bir şeyi dışımızda göremeyiz. Karmayı çözen en önemli şey farkında olmak ve pişmanlık. Yapılan yanlış fark edildiğinde hemen telafi edilmeli. Niyet çok önemli. Bile isteye bir kötülük yapıyor veya fark ettiğiniz halde geri adım atmıyorsanız sonucuna da katlanırsınız.

Yaşamınızda karşınıza çıkan herşeyi birer öğreti bir sınav olarak görebilmek yüce bir gönül ve güzel bir bakış açısı gerektirir. Buna sahip olmaya başladığınızda ise artık bu yaşamda iyi kötü kalmaz her şey yaşanması gereken tevekkülle kabullenilen birer olaylar örgüsü olarak karşımıza çıkar. Böylece bugün kötü olarak tabir ettiğimiz kişi ve olaylar, evrensel sevgi çerçevesinden bakılan yüce bir gönül eşliğinde bizi ruhsal tekamül yolunda ilerleten yardımcı birer etken rolünü üstlenmiş olacaklardır.Kişi ve olaylara hayatın dramasından sıyrılarak bu bakış açısıyla değerlendirdiğimiz vakitte ise, artık onlara kızgınlık, nefret, kin gibi negaitf enerji barındıran ve kendi bünyemizi, karmamızı, ruhumuzu ve hayatımızı kirleten hisler hissetmemeyi başarırız.

Karma bir verme ve alma yasasıdır – alma ve verme değil! Nihai hedef, her zaman alacaklı olmaktır, borçlu değil – ve bunun için, alıyor olmaktan çok veriyor olmam gerekir. 

Haydi bakalım temizleyelim şu karmamızı. Güzel enerjilere açalım evimizi, ruhumuzu, bedenimizi, çevremizi… 

Şu anda varlığımdaki karmalardan, sihir ve büyülerden, nazarlardan, beddualardan, korkulardan, enerji blokajlarından, bütün negatif enerjilerden arınmaya niyet ediyorum. Benim yarattığım veya atalarımdan bana aktarılan: tüm karmalarımdan, tüm sihir ve büyülerden, tüm beddualardan, tüm korkulardan, yerine getirilemeyen bütün sözlerden, ödenmeyen borçlardan, varlığımdaki tüm negatif enerjilerden beni arındır, yuvamı arındır, ailemi arındır, yaşadığım mekânları arındır.

Bana sevgisini sunmayanlar içimdeki sevgiyi, beni onaylamayanlar kendimi keşfetmeyi, beni anlamayanlar ifade gücümü arttırmak için benimleydiler. Onlara teşekkür ediyorum. Bu rolleri onlara ben vermiştim. Onlarda benle oynamak istediler. Beni üzen, beni yoran, bana haksızlık eden, beni aldatan insanlar yapabileceklerinin en iyisini yaptılar. Daha fazlasını ve daha başkasını yapamazlardı. Zaten ben onları bunun için seçtim. Ben de yapabileceklerimin en iyisini yapıyorum. Aynı sahneyi paylaşan oyuncular gibiyiz onlarla. Şimdi bu anlayışımdan doğan onların varlığına gönderiyorum. Seçerek planlayarak bu yaşamımı ve birlikte olacağım yol arkadaşlarımı seçtim… Annemi, babamı, eşimi ve diğerlerini… Şimdi gücümü ele alıyor ve kabul ediyorum. Kendimi bağışlıyor ve bırakıyorum. Mutluluğu ve huzuru seçiyorum. Mutluyum ve huzurluyum. Kendimi anlıyor ve biliyorum. Çevreme iyimserlik ve kendine güvenin parlak, sağlıklı ışığı içinde bakmayı seçiyorum… Geçmişi kapatıyor ve hayat yolumda mutlulukla ilerliyorum. Daha iyi bir geleceğe inanıyorum. Eski kırgınlıkları bırakıyorum. Kendimi ve diğerlerini affediyorum.

MUTLUYUM. HUZURLUYUM

Kendim ettim kendim buldum dememek için,  tertemiz karmalarla, yepyeni, sağlıklı, huzurlu, mutlu günler bizlerin olsun.

Hepimize şifa olsun, 

Kendinize iyi davranın.
Sevgiler
Burcu Dereli (26.03.2018)

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Samye Döldüş 1 yıl önce yorumlandı

Ne kadar güzel bir karma anlatımı....Bende şunu ekleyebilirim Ne ekersek onu biçeriz .Yaptığımız herşey ,iyilik ve kötülük bir gün bize geri dönmektedir . Düşünce ve eylemlerimize dikkat etmeliyiz . Sevgiyle kalınız.

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

reel 1 yıl önce yorumlandı

tabi bir de reenkarnasyona inanıyorsak, atalarımızdan ya da eski yaşamlarımızdan gelen karmalarımız da var. ellerinize sağlık

Kişi beğendi.