Maksadın Nedir, Var mı Bir Hikayen?

Maksadın Nedir, Var mı Bir Hikayen?

Maksadın Nedir, Var mı Bir Hikayen?

Burcu Dereli

01 Haziran 2017, 15:53
Bu makale 2235 kez okundu


Kafamda deli sorular olduğundan, sizleri de bir parça rahatsız etmeyi planlamaktayım. Aliye Rona kahkahası attığımı duyabilseydiniz ne güzel olurdu değil mi?

Bu dünyaya niçin geldiğinizi hiç düşündünüz mü? Ya da ne işe yaradığınızı kendinize sorar mısınız? Belki sizin nihilistik bir yapınız var ve ne hayatın anlamı olduğuna ne de bir amacı olduğuna inanıyorsunuz. Ben merak eder ve sıkça düşünürüm. Niye, neden, niçin, benim amacım nedir diye sıkça düşünür dururum. Yani durmam aslında, durmak pek benlik bir hadise olmadığından, istesem de duramam. Kendi adıma şöyle bir sonuca ulaştım: Ben bir ışık işçisi olduğumu düşünmekteyim. Yani başkalarına ışık tutmayı görev edindim. Bunu nasıl mı yapıyorum? Örneğin; şu anda olduğu gibi, yazılarımla birilerinin kalbine dokunmaya çalışıyorum. Gelen güzel mesajlardan anlıyorum ki doğru yoldayım. Sevmeye, seyahat etmeye, duyguları dışa vurabilmeye, umudu yitirmemeye, cesaret etmeye, dans etmeye… Teşvik etmekten mutluyum.

Beni tanıyanlar bilir, çok gülerim. Ne demişler 1 kahkaha 1 kg pirzolaya bedeldir. Malum 1kg dana etinin dünyadaki fiyatlarına bakılırsa; Abd’de 5 dolar, Avrupa’da 4,5 dolar, Türkiye’de 13 dolar. Bu durumda kahkaha atmak daha faideli gözüküyor. Gülmek de pozitif bir eylem ve çevrendekileri de mutlu etmeye yarıyor. Ara sıra, bazı bazı, moralim bozulduğunda, birazcık suratımı assam “neyin var, aa biz hiç alışkın değiliz böyle olmana” şeklinde tepkiler almaktayım. Buradan da şu sonuç çıkıyor ki; güzel enerjiler yaymaya devam etmeliyim. Bu konuda hiç zorlanmadığımı belirtmek isterim. Gülmek kadar güzel bir şey var mı? Gül geç sen de ne duruyorsun. Hatta şimdi bile ufak bir tebessümle başlayabilirsin.

Aldığım Reiki eğitimleriyle, sadece yakın çevreme enerji ve elimden geldiğince şifa vermeye çalışmaktayım.  Bunun onlar için faydalı olduğunu duyduğumda mutlu olmaktayım. Ne tatlı bir alışveriş, karşı taraf şifalanıyor, siz de mutlu oluyorsunuz. Sonu mutlu biten seanslar silsilesi der ve Aliye Rona’ya artık gitmesini söylerim. Bu konuda daha fazla eğitim almayı planlamaktayım. Tam bir ışık işçisi olup, şifa dağıtabilmeyi hedeflemekteyim. Gerek etrafımda olan, gerek hayatın içinde birbirimizi bulduğumuz tüm ışık işçileri ve henüz tanımadığım şifacılara yürekten teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki birilerinin yüreğine dokunuyorsunuz. 

Sevgilisi olmayan, ya da tek başına hiçbir şey yapamayan insanlara yalnızlığıyla barışık nasıl yaşanacağını göstermekten de mutluyum. Kendime çok güzel yemekler yapıp, soframı kurup, üzerimi sanki randevum varmışçasına giyinip,  güzel bir müzik ve şarap eşliğinde kendimle baş başa kalmayı çok seven biriyim. Tavsiye ederim hayatınızda hiç değilse bir kez deneyin. Sonra yalnız tatile çıkmak inanın daha keyifli. Ay şimdi kaçta kalkar, çok da acıktım ne zaman kahvaltı edeceğiz derdin yok, yorulur mu yürüyebilir mi onca yolu diye düşünmene, konuşmak istemediğinde susma özgürlüğüne, istediğin yerde durabilme, istediğin zaman uyuyup-uyanabilme lüksüne, istediğin kadar alkol alabilme hatta sarhoş olabilme ve en güzeli yargılardan uzak bir hayat senin elinde. Yalnız benim gibi çok severseniz, bir başkasıyla uyum sağlamakta güçlük yaşayabilirsiniz J Bazı kadınların da dünyaya geliş amaçları, yalnız da ölünmediğini gayet güzel bir hayat yaşanabildiğini göstermek olabilir. Numune kişilere iyi davranmak lazım. 

İşin özü; hayatta değer yaratmak ve başkalarının hayatlarında pozitif bir değişiklik yaratmak, onlara iyilik ve güzellik vermek, hizmet etmek için çalışmak bence çok yüce bir duygu. Keşke daha fazlasını yapabilsek, daha çok yardım edebilsek, daha çok ışık tutabilsek en önemlisi keşke herkes aynı bilinçte olsa ve mitoz bölünme gibi hızla çoğalsak, ne güzel olurdu. Ah yine Burcu harikalar diyarında, Pollyanna gibi etekleri uçuşa uçuşa gezer ve bu yazı da burada biter.

Hayat Seni Seviyorum, her anım, tüm yaşadıklarım, yaşayamadıklarım herşey ama herşey için binlerce kez şükürler olsun… 

Share your light, with the World…
Işıldayarak ve sevgiyle ve aşkla kalın.
Kendinize iyi davranın. 


Sevgiler
Burcu Dereli (01.06.2017)


 

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sami Ender 1 yıl önce yorumlandı

annenizin eski bir arkadaşiyim. annenizin paylaşimlarindan facebook sayfanizi gördüm. gerek üslubunuz gerek içtenliğiniz birçok yazinizi soluksuz okumama sebep oldu. sizi severek takip ediyor olacağim. saygılarımla

Kişi beğendi.