Haberleri Tümü

"ÜRETEN İNSAN, MUTLU İNSANDIR. "

" Yeterki İste " diyerek bayanlara ilham kaynağı olan, eski uçuş hostesi, şimdilerin tasarımcısı, evli-mutlu-çocuklu, Antalya'nın güneşi Yasemin Uzunoğlu'nun başarı öyküsü sizlerle...

* On parmağınızda on marifet . Ben dahil tüm bayanlar sizden çook şey öğrendik :) Biraz sizi sizden dinleyelim mi ?

- Teşekkür ederim :)  1982 İstanbul doğumluyum .Antalya'da yaşıyorum. Uzun yıllar uçuş hostesliği yaptım. Kızım dünyaya geldikten sonra mesleğimi bıraktım. Son 5 yıldır dikiş moda ve tasarımla ilgileniyorum .Üretmeyi seviyorum ve dikiş yaparken gerçekten mutlu oluyorum benim için artık hobiden öte bir yaşam biçimi oldu diyebilirim.


* Dikiş eğitimi aldınız mı?

Dikiş eğitimi almadım. Annemden gördüklerim, halam dikiş eğitmeni evde gördükçe göz aşinalığım vardı deneyerek kendim öğrendim.


" BECEREMEM DÜŞÜNCESİ, SİZİ SADECE YAPTIĞINIZ İŞTEN SOĞUTUR. "

* Dikişe sıfırdan başlamak isteyenlere öneriniz nedir?

- Bol bol düz dikiş yapıp kumaşları biçmekten korkmasınlar. Dikişte pratik yapmak önemlidir , kumaşı ziyan etmekten korkmak ya da beceremem düşüncesi sizi sadece yaptığınız işten soğutur. Ben dikişe ilk başladığım yıl metrelerce kumaşı ziyan edip çöpe atmıştım .İnternette bir çok kaynak ve pratik dikiş üzerine videolar var bunları araştırsanız gerçekten bir şeyler öğrenebilirsiniz.


* Genelde dikişte kalıp denilen şey tam olarak nedir çok zor denilip durulan kalıp olmadan olmuyor mu ?

- Kalıp, dikişte önemli bir detaydır ve olmadan olmuyor maalesef. Yalnız kalıp denilince aklınıza haritaya benzer üç bilinmeyenli denklemler gelmesin. Piyasada çok daha basit anlaşımı daha kolay olan dikiş dergileride var. Pratik dikiş sevdiğim için genelde kalıplarımı kendim çıkarıyorum en büyük yardımcımda yine en kendi elbiselerim oluyor.

* Kolaylıkla yapabileceğimiz bir dikiş öneriniz var mı bize mesela etek ya da başka şey? 

En basiti beli lastikli kloş bir etek ve düz bir portföy çanta olabilir. Bunlarla ilgili bloğumda bir çok video ve yazı var ilgilenenler bakabilir.


* Gelelim güzelliğe :) Evde saçları yıpratmadan platin sarısı yapmak konusuyla bayanların ilgi odağı oldunuz. Nasıl yapıyoruz evde platin sarısı saçları hem ekonoomik hem saçı yıpratmadan :) ( Bu arada size teşekkür borçluyuyum sayenizde evde sarısın olmaya devam. Eşe dosta sizi anlatıyorum:) )

- Ne mutlu bana o zaman :) Ben de bir zamanlar bir kuaför mağduruydum. Her defasında kuaför koltuğundan mutsuz kalkıp üzerinede bir dünya para öderdim. Sonunda araştırıp deneye deneye bu boyaları buldum . Blogumda zaten bununlada ilgili çok detaylı yazılar mevcut. Tüm boya markaları ve yapılması gereken işlemleri detaylı olarak yazmıştım . Yalnız unutulmaması gereken bir konu ki hep söylüyorum her saç boyası herkeste aynı sonucu vermez sahip olduğunuz ana saç rengi ve saçınızın cinside çok önemli. Sarışın olmak uğruna kimse doğallıktan çıkıp kendi ten rengiyle alakasız tonlarla gezmesin lütfen. Doğallık herşey :)


* Cicili bicili kedileriniz var bir de :) Rengarenk desen desen :) 

Okullar açılmadan önce bir seri çalışıp çok fazla sipariş almıştım .Şu sıralar kızımın okulundan dolayı biraz ara verdim ama en kısa zamanda devamlarını getirmeyi düşünüyorum. Yoğun ilgi gördü kedili yastıklarımız.


* En büyük hayaliniz ? En sevdiğiniz yemek , en sevdiğiniz renk diyelim ve okurlarımıza en son neler söylemek istersiniz:) 

- En büyük hayalim çok büyük bir atölye ile tasarım kıyafet ve çantalar üretmek.

- En sevdiğim renk pembe ve siyah

- En sevdiğim yemek patates ve köfte :)

Bayanlara diyorum ki; "Yeter ki İsteyin" . Üretmeye devam edelim. 
Çok teşekkür ederiz.

Nilsu Duru
Twitter: nilsu_duru
Mail: pembeduslerhaber2e@outlook.com

Yorumlar
 • F cevriye

  Yasemin hanımı uzun zamandır takip ediyorum, bazen esinlenerek bir şeyler dikiyorum

 • Demet Sevgi

  Yasemin Hanım aynı zamanda ingilizce ve Almanca biliyor hem yetenekli hem kültürlüdür benim dünyalar güzeli arkadaşım tebrikler süper olmuş röportaj bol şans getirsin

 • Didem Boz

  Kediler çok güzel fiyatı nedir acaba

 • Sude Can

  Hayat dolu cıvıl cıvıl bir tasarımcıyla tanışmış olduk teşekkürler haber2e

 • Yasemin

  Adaşıma sevgiler çok güzel bir bloğu varmış şimdi baktım röportajı okuyunca tanıdım

 • eda balcı

  saçlarımı evde sarartıyorum Yasemin Uzunoğlu sayesinde öprendim mutlaka deneyin

 • çok renkli

  içimiz açıldı rengarenk bir röportaj olmus

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz