TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

10 Haziran 2018 Pazar 09:47
Bu haber 1018 kez okundu

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), dünyanın en saygın üniversite derecelendirme kuruluşlarından Times Higher Education’ın (THE) “Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri” sıralamasına giren tek Türk üniversitesi oldu. 2000 yılından sonra kurulan üniversitelerin bu sıralamasına “Millennial Üniversiteler” adını veren THE’nın söz konusu listesine, tüm dünyadan 36 üniversite girebildi. TOBB ETÜ ise Millennial Üniversiteler listesine 32’nci sıradan giren tek Türk üniversitesi oldu.


TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında
banner26
 Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Üniversitemiz THE’nın Millennial Üniversiteler sıralamasına girerek, akademi hayatında ve her alanda lider bir üniversite olma yolunda kat ettiği aşamaları bir kez daha ortaya koydu. Biz öğrencisiyle, hocasıyla, mezunlarıyla, ailelerimizle ve Oda-Borsa camiamızla, bir aileyiz. Her geçen gün genişleyen, her geçen gün yeni başarılara imza atan büyük bir aileyiz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ’nün programı, eğitim yöntemi, sosyal ortamı, iş dünyası ile ilişkiler ve Ar-Ge gibi birçok alanda yüksek düzeyde bir farklılaşma arayışı içinde olduğunu da ifade ederek, “TOBB ETÜ daha ilk yıllarından itibaren Türkiye’deki üniversiteler arasında kendisine ön sıralarda yer bulmuştur. Öğrencilerimiz bilgiyi üreten, işleyen ve bunu ülkemizin, insanlığın yararına sunan, lider kişilikli, girişimci, yaratıcı bireyler olarak eğitilmekte” dedi.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x