Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.

Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:11
Bu haber 986 kez okundu

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.


Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti.
banner26
 Şarkıcı Onur Akay, sosyal medya hesabından Kemal Sunal başta olmak üzere birçok efsane isim ile birlikte rol alan Yeşilçam'ın usta oyuncusu Seyfettin Karadayı'nın 94 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu. Akay, Karadayı'nın cenazesinin yarın Levent Camii'nde ikindiyi müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceğini belirtti. Akay, Karadayı'nın fotoğrafının altına ise şu notu yazdı: 
 
"O Yeşilçam’ın yaşayan en yaşlı ismiydi. Kemal Sunal’la 12 filmi olan ve 750 sinemafilminde rol alan usta oyuncu Seyfettin Karadayı’yı, 94 yaşında kaybettik. 'Artık veda etmek üzereyim. Mahsun Kırmızıgül’ün Beyaz Melek filminde hep yaşlı oyuncular vardı. Bende çok isterdim o filmde oynamak' demişti. Değerli oyuncumuz, 11 Ağustos Cuma günü Levent Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Mekanı cennet olsun inşallah."
 
Seyfettin Karadayı Kimdir ?
 
Cumhuriyet’le yaşıt olan Karadayı, 1923 yılında İstanbul’da doğdu. Ailesinin de isteği ileKara Harp Okulu’na girdi ve mezun oldu. Uzun yıllar askeriyeye hizmet ettikten sonra 46 yaşında albaylıktan emekli oldu. Karadayı, Keşiş rolü ile Yeşilçam hayatına başlamıştı.
 

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x