İNSANLIKLA İLİŞİĞİ KESİLMELİ !!!

İNSANLIKLA İLİŞİĞİ KESİLMELİ !!!

İNSANLIKLA İLİŞİĞİ KESİLMELİ !!!

Nilsu Duru

01 Aralık 2017, 10:18
Bu röportaj 5321 kez okundu


 Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük takımlarda oynarak “ Üç Büyük Takımda Oynayan İLK FUTBOLCU “ olarak Türk Futbol Tarihindeki yerini aldı... Attığı kafa golleriyle en çok gol atan futbolcu oldu ... Milli Takımımızda sayısız başarılara imza attı ...

Türk Futbolu’nun  bir dönemine damga vuran Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, siyasi hayatında da MHP Kocaeli milletvekili olarak yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vurmaya devam ediyor. Sancaklı’yla başarı yolculuğunu, siyaseti, ideallerini , milli duygularını, toplumsal değerlerimizi , Rasim Ozan Kütahyalı’yı, Nur Yerlitaşı ve daha fazlasını konuştuk... *Futboldan siyasete geçişiniz nasıl oldu?
Futbolu 1999 senesinde bıraktım.  O zamana kadar milli takımlarda oynadığım için, hiçbir zaman siyasi görüşümü ön plana çıkarıp insanları rahatsız etmek istemedim. Milli takım ruhunu korumak adına ön plana çıkarmadım. Uzaktan yer aldım herkes benim ülkücü olduğumu biliyordu tabi. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin beni davetiyle siyasi hayatım aktif bir şekilde başladı.

*Sizi siyasette en çok zorlayan nedir?
 Beni hiç zorlamadı çünkü futbol ve siyaset birbirine benziyor. İkisinde de rekabet var ikisinde de halkla içiçe olmak var . Eski futbolcu olduğum için zorlanmadım. 
*Gelelim Rasim Ozan Kütahyalı’nın canlı yayında skandal yaratan sözüne.
O şahsiyetin söylemiş olduğu kelime, canlı yayın gafı değil! Maalesef Sırbistan Bosna Savaşı’nda Sırpların kullandığı aşağılık bir slogandır. Bunu bilerek üç defa tekrarladı o gece. Sadece Boşnaklara değil insanlığa yapılan bir hakarettir bu. Unutulmaya yatıştırılmaya çalışılan aşağılık bir zulmü aşağılık bir şekilde gündeme taşımıştır. Toplumsal tepki oldu ve bu tepki 15 Temmuz Fetö’ye karşı yapılan tepkiden sonra en büyük tepkidir. Doğaldır ki çalıştığı televizyon kanalıyla ilişiği kesildi. İnsanlıkla  ilişiği kesilmeli. 


Bundan sonra hayatı zor geçecek.
Sokağa bile çıkamaz insanlar yüzüne tükürür, binlerce kişi onu mahkemeye verdi. Bu olayla,  son yıllarda özellikle tv programlarıyla Türk toplumunu yozlaştırmaya
 çalışan bazı aşağılık programların ve yorumcuların gözden geçirilmesi gerektiğini daha iyi görmüş olduk. Bunlar gaf değil arada bir adam gibi konuşur. Olaya, insan olarak müdahele ettim. Hassasiyetim, Boşnak kökenli oluşumdan dolayı değildi başka bir millete de hassasiyetim söylense aynı tepkiyi verirdim. Hatta daha fazlasını gösterirdim. 
“VATAN-BAYRAK-EZAN DOKUNAN YANAR!”

*Bir başka skandal da Nur Yerlitaş’ın şehitlerimizle ilgili canlı yayında sosyal medya hesabı üzerinden vermiş olduğu tepki gündemde. Neler söylemek istersiniz sizin deyiminizle Nursuz Yersiztaş’a ?
Neyini konuşayım o şahsiyetin!!! Şimdi burda sizinle oturmuşuz röportaj yapıyoruz rahat rahat çayımızı, kahvemizi içiyoruz. Şimdi bu çocuklarımız evlatlarımız, şehit olmasa biz böyle rahat oturabilir miyiz? O kadın da gitmiş bir yerde rahat rahat eğleniyor. Eğlen tamam sana bir şey demiyoruz vatan için ölen çocuklara alem-i cihan olsan o kelimeyi kullanamazsın !

*Alkollü olduğu iddia ediliyor.
Alkollüydü madem ,niye o zaman kendine küfür etmedi de şehitlerimize dil uzattı! O da onun problemi . Türkiye’de üç önemli değer var . Vatan , bayrak, ezan. Bunların üçüne dokunan yanar. İsmi cismi mevkisi konumu hiç farketmez yanar.

*Bir iç savaş çıkarılmaya çalışılıyor. Malatya’daki Alevi kardeşlerimizin evlerine çarpı işareti konulması da bunlardan biri. Bu konuya da değinir misiniz? 
Siz hatırlamazsınız o dönemleri, ben Gazi Mahallesi’nde büyüdüm. Geldiler bizim Ülkü Ocaklarımıza silah sıktılar, gittiler Gazi Mahallesi’ndeki Cemevi’ni de taradılar. Aynı silahtan çıktığı öğrenildi. Geçmişte de şimdi de bizi bölmeye çalışıyorlar. Biz ayrılmaya başlarsak Laz, Kürt, Sünni, Alevi, Boşnak o bu şu, ülkemiz ayakta kalamaz. Ayakta kalmamızı istemeyenler bu tip şeyler yapıyorlar. Kınıyorum, bunu yapanların bulunup cezalandırılmasını istiyorum. Ne demek evleri işaretlemek. Şiddetle nefretle kınıyorum. Zor günler geçiriyoruz, ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Toplum olarak çekişmeleri bir kenara bırakalım , konu vatan olunca birlik olalım diyorum.

*Son olarak siyasetteki idealiniz nedir? 

Gençlik ve Spor Bakanı olmak. Bende Türkiye’yi 50 yıl ileriye götürecek, gençlerimizin önünü açacak birikim var. Bu birikimim, devletime milletime fayda sağlasın isterim. 


Çok teşekkür ederiz. 
 

Ben teşekkür ederim

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yasin Hanzade 2 yıl önce yorumlandı

Çok başarılı seviyeli bir röportaj olmuş Tebrikler .

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fanatik 2 yıl önce yorumlandı

Kafa golleriyle meshur

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Güneri 2 yıl önce yorumlandı

Milli futbolcu MHP de harcanan değer Ak Partide olması gereken isimdir

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şerif 2 yıl önce yorumlandı

Gerçek reis seviyoruz

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Haddinizi Bilin!@Numan Bozokklu 2 yıl önce yorumlandı

1-öncelikle iletişim fakültesi mezunuyum 2- insanların acılarından beslenmek insanlık dışıdır. insanlığınızı sorgulayın. 3- medya figürü değil değerli bir milli futbolcu ve milletvekiliyle röportaj yaptım. 4- sorulan her soruya cevap verip vermemek kişinin kendi tercihidir, saygı duymak zorundayız. rabbim dışında kimseden korkmam

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Asena 2 yıl önce yorumlandı

ülkücülüğün ki̇tabini yazmiş gerçek vatan sever

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Numan Bozokklu 2 yıl önce yorumlandı

ailece yaşadıkları konuya değinmeyerek eksik gazetecilik yapan soru sormaktan korkan nilsu duru!!!!!!!!! gazeteci tarafsız olur her soruyu korkmadan sorar siz gazetecilik okumamışsınız belli!!!!!!!!!! geçiniz

Kişi beğendi.