Hedef 2023 Büyük Türkiye

Hedef 2023 Büyük Türkiye

Hedef 2023 Büyük Türkiye

Emre Sarp

26 Eylül 2017, 13:02
Bu makale 1398 kez okundu

 Dünyanın en değerli ilk 16 şirketinin tamamı Amerikan Şirketi ve sadece bu 16 şirketin değeri Türkiye borsasında daha fazla… Fakat bunu milli bir gurur haline getirip daha fazla vergi vermenize gerek yok. Zaten Borsa İstanbul’un %63.80’i yabancı sermaye ! Yani kendi içlerinde bir rekabet bizi ilgilendirmez.

Ancak söz konusu bayrağımızın İslam Ve Türki Cumhuriyetlerinde dalgalanması ise bunun için ulus olarak canımızı vermeye hazırız ya da haftanın birkaç akşamı Osmanlı dizileri sayesinde şanlı mazimizle gururlanıp 2023’e kadar sabredebiliriz.

Nitekim tevazu ve sabır ile mayalanmış bir medeniyete de ancak bu yakışırdı.2023 yılı Ocak ayında marketlerde dahi bor satılacak ve biz sınırlarımızı tekrar kıtalararası devasa bir coğrafyaya yaymış olacağız .Bu nedenledir ki hükümet tüm politik dengeleri alt üst eden kamufle bir siyaset yürütmektedir.Bugünlerde gündemimizde olan sözde Kürdistan referandumu da bu siyasetin bir parçasıdır.Siz bakmayın iktidarın esip gürlediğine aslında Barzani de Büyük Türk-İslam Kıtalararası Süper Güç İmparatorluğu adına çalışan bir devlet görevlisidir. Referandum büyümenin öncü bir ayağıdır.

Böylece önümüzdeki 3 Yıllık süreçte Türkiye’nin Irak’a girmesi sağlanarak Kürdistan eyaleti adı altında topraklarını ilhak etmemizin yolu açılacak böylece sınırlarımızın genişlemesine yönelik somut bir adım atılmış olacaktır.Sonra ver elini Bağdat ! E Bağdat alınmışken Esad’ın Şam’ı için de bekleyecek halimiz yok. Ordan Şam.Zaten Katar bizden ; o kendiliğinden bize katılacaktır.

Suudi rejim ile ufak bir sürtüşme ile başlayacak ateşi Mekke ve Medine’ye ay yıldızlı bayrağımızı dikerek taçlandıracağız.Ve sonunda Kudüs…Tüm bu büyüme ile halifeliği de tekrar elde edeceğiz.İslam dünyası için halifelik makamı ve Türk dünyası için başkanlık makamı düşlüyorsak bugün içinden geçtiğimiz süreçler gayet normal !!! Büyük resme focuslanırsanız 63 Kürt aşiretine 1 meclisten hükmedemeyeceğimizi de anlarsınız. Bu politik sırra sadece biz vakıfız.Henüz ne Trump ne de diğer Batılı ülke liderleri bu gizli plandan haberdar…Merkel’den biraz şüphelenmiyor değilim.Yine de Almanya’da ki yarım Türkçeli gurbetçilerimizin vatan aşkı sayesinde Merkel değil Hitler dahi olsa bu gizli planımızı bozmaya güçleri yetmeyecektir.Elbette burada ulus olarak bize güçlü durmak ve bu süreçte Amerika’nın oyunu ile Siyonizmin algısını bozmak yakışır.Çünkü biz Türküz.Çünkü sen Türksün.Sen de devlet birey için değil ; birey devlet içindir.Devlet babadır.Devlet kutsaldır.Devlet en üst akıldır bu bağlamda en ince ayrıntısına kadar ekonomik,sosyal ve politik stratejiler çizilmiştir.Bu stratejilere binaen bilmemiz ve sabretmemiz icab olan bir takım gerçekler vardır.

Düşün ki sen bir esnafsın.Ve işyerini döndürmek için devletten aldığın KOBİ kredisini borçlarına yatırmışsın.Biliyorsun ki 2017 sonbaharına girdiğimiz bugünlerde aldığın bu faizsiz krediyi devlet senden taksitler halinde geri çağırmaya başlayacak.Bunu ödeyecek gücün yok.Çünkü zaten kredilerin borçlarına gitmiş durumda ve arda kalan paranı ise kızının TEOG kursu için harcadın.Piyasa zaten durağan bir ekonomiye geçiş yapmış halde günü zor kurtarırken senin ay-ı döndürmek imkansız.Bu şekilde milyonlarca esnaf var.

Üstelik sana gelene kadar özel sektörün yüzlerce milyar dolarlık kredi borçları mevcut,tamamıbanka garantörlüğünde ve ne tesadüf ki tüm bu kredilerin faiz ödeme zamanı gelip çatmış durumda…Tüm bu ekonomik kıskaçta alım gücün düşebilir. Dolar 2018 ilk çeyreğinde 4.20 TL civarına çıktığında batma noktasına da gelebilirsin belki fark etmeyebilirsin ama aynı paraya aldığın ürünlerin aslında gramajlarında küçülmeye gidildiğinde enflasyon canavarı senin o yaşam tarzını bir ısırık da yutabilir.Düne kadar sandal tabaklarda servis edilen o minnacık pastaların yanındaki şekilli soslara ödediğin bilmem kaç TL’den şimdi domatesin kilosunu hesaplamaya kadar olan süreç tamamen dış mihrakların eseri.Sen Osmanlı tuğralı Doblonda insanlık için üretim yaparken ,hizmet sağlarken seni kıskanan ve sürekli ülkeni parçalamak için ellerini ovuşturan Batı’nın oyunu bunlar . Ama sabret şüphesiz ki bu durum dünyanın en güçlü devletinin doğum sancılarıdır.Bu uğurda yüzündeki çizgiler daha da keskinleşecek.Üzülme sen bir ekonomi şehidisin. Kızına gelince o da düşünüldü.TEOG kalktı ve yerine ikametgaha dayalı bir eğitim sistemi getirildi.Son 4 yıldır tüm altyapı kuruldu.

Neredeyse Ülkenin tamamında tüm mahallelerde İmam Hatip Liseleri açıldı.Ki 2023 ‘de halifelik makamı ile şereflenen bir ulusun eyaletlerinde ; o eyaletlerde görev alacak imanlı genç açığı kapatılsın.Kızına öğüt ver o da üzülmesin istediği mesleğe belki ulaşamayacak.Sosyal medya hesaplarından sürekli takip ettiği üst tabakanın birkaç dil ile eğitim veren kolejlerinde okuyan akranlarına özenip de kendisini sorgulamasın.Çünkü ne istediği bölümü okuyamaması ne de istediği kıyafetleri giyememesi onun suçu.O ki bir eğitim şehididir.Bu uğurda çekeceği cefalar bu dava uğruna  kutsaldır.

Oğluna gelince savaş tamtamları çalıp da askere alındığı gün o üniformayı kuşandığı an cennetle müjdelenmiş bir Mehmetçiğimizdir kendisi.Henüz 20’li yaşlarında canını Kerkük’ün petrol rezervleri uğruna Allah yolunda şehit etmeye hazır eli kınalı o evladın belki Batılı gençlerin dünyayı dolaşırken hayattan aldıkları zevklerden mahrum kalacak,belki uğruna şehit olacağı petrolün kendi ülkesinde ki vergi yükünü de ayrıca sırtında taşıayacak, sevdiği kıza hiç kavuşamayacak.Olsun.Vatan sağolsun.Bazen aklın karışmıyor da değil aslında.Düne kadar Ankara-İstanbul Havaalanlarında göndere çekilen Kürdistan bayrağı ,el ele verilmiş Diyarbakır konseri sonrasında gelinen savaş eşiği…Diyorum ya kafan karışmasın .Devlet sırrına akıl ermez.Sen yüreğindeki o 2023 aşkından vazgeçme.Büyük Ortadoğu Projesi Sensiz olmaz.Bu tablonun en güzel rengi sensin.Fırça darbeleriyle bazen renkler karışabilir.Büyük resmi düşün.Tablo bittiğinde kırmızı renk o kadar güzel yakışacak ki Ortadoğuya…

Sen beyaz olansın.Kırmızı-Beyaz olmadan nasıl dalgalanacak bayrağımız semada…Dünyanın en değerli ilk 16 şirketi Amerikan menşei olsa da 16 Türk Devletinin de sahibi sensin. Bırak onlar refah seviyelerinin üstünlüğü ile öğünsünler senin göğsünü gereceğin bir geçmişin ve göğsünü siper edeceğin bir geleceğin var.Gururlan.Bu gurur ; tü m tapu kayıtları alt üst edilmiş ,Kalesine Kürdistan bayrağı dikilmiş, etnilk yapısı değiştirilmiş ,memuriyetten yönetime değin tüm noktalara kendi adamları yerleştirilmiş bir KERKÜK için kafidir.

Fazlası ancak milli duygularını okşar.Kuzey Irak da Barzani denetiminde kazanılmış her inşaat ihalesi , ihraç edilen tüm ihtiyaç ürünleri 2023 uğruna emek sarfeden Türk yeşil sermayesinine bir kazançtır.Bu kazanç şu an onlara lüx jeepler ve Vakko eşarplar olarak ufak jestler halinde dönse de hiç birisi Dobloya binen esnafın yani senin taşıdığın bu sevdadan bağımsız değildir.Bir vucudun parçalarısınız.İzlediğiniz politikalarla,hürmet ettiğiniz şeyhlerinizle,tarikat-cemaat talebe yurtlarınızla,stratejik yalnızlığınızla hepiniz bir bütünsünüz.Hepimiz bir bütünüz.Bu bütünlükte yaşamaya devam… 2023’e kadar çetin geçecek olsa da Kışlar ,Yaşasın BOR !

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Murat 9 ay önce yorumlandı

yaşasın türkiye 2023 hüloğğğğğ

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Serpil Ay 9 ay önce yorumlandı

merhaba emre bey yazılarınızı keyifle okuyorum. elinize sağlık şu an ki durumumuzu çok güzel özetlemişsiniz.

Kişi beğendi.