Hayata Güven

Hayata Güven

Hayata Güven

Mert Çuhadaroğlu

23 Eylül 2017, 18:32
Bu makale 1055 kez okundu

 Sizi bilmem ama ben güvenmediğim bir yerde bulunamam, bulunsam da mutlu olamam. Hayatın içinde yaşadığımıza göre hayata güvenmek en mantıklı tercih gibi görülüyor mantıklı olmanın da ötesinde mutlu olmayı da kolaylaştırdığı kesin.

Peki bir insan hayata nasıl güvenebilir? Her şeyden önce başımıza gelen güzel şeylerin de farkında olmalı ve bir listesini tutmalıyız, bunu yaptığımızda başımıza gelen güzel şeylerin sayıca çok fazla olduğunu göreceğiz.

Ben şükrederim ve günlük tutarım, üşenmem her gün yazarım o günün güzel olaylarını, bunlar genellikle küçük şeylerdir, ıhlamur ağacının kokusu, çayın tadı, bana gülümseyen bir çocuk gibi.

Güvenmeden mutlu olunmaz, hayata güvenmek güvenin temel taşıdır. Bugüne kadar pek çok olayla karşılaştık, zorlansak bile bir şekilde hayatta kalmayı başardık, o halde niye güvenmeyelim?

Her şey en güzel zamanda olur, bunu fark edebilmek için gelecekten bugüne bakabilmek gerekir. Ben geçmişe baktığımda bunu görebiliyorum.

İstediğiniz bir şey olmadığında da güvenmeye devam etmek gerekir, hepimiz biliriz, bazen iyi ki olmamış o isteğimiz deriz.

Hayat bir paket, bize hep güzel şeyler sunmak zorunda değil, ihtiyaç duyduğumuz deneyimlerle karşılaşıp öğrenmemiz ve kendimizi geliştirmemiz de gerekiyor. Hayat emin olun en çok ihtiyaç duyduğunuz deneyimlerle sizi buluşturur.

Hatta karşılaştığınız insanlara da bu gözle bakın, onlardan bir şeyler öğrenebilirsiniz.

İçinden çıkamadığınız, sürekli tekrarlanan olaylara bu gözle yaklaşmaya çalışın, alınacak ders alındıktan sonra hızla senaryo değişir.

Ben hayatın bana getireceklerine güveniyorum diyen insanın güveni ne kadar güzel bir güvendir.

Çok sıkışırız bazen, bir çözüm bulamayız, sonra bir kapı açılır, bir yol belirir ve çözüm ufukta gözükür, bugüne kadar hep öyle olmuştur.

Hayırlısı deriz sıklıkla, bu da güvene işaret eden bir ibaredir, insan güvenmezse çok zorlanır, inanmak için de güvenmek gerekir, güvenmeden inanamaz ki insan.

En çok güvenmeye ihtiyacımız var, daha fazla güvenmeliyiz hayata ve getireceklerine.

Sevgi ile kalın.


Yorum Yaz

@name x