Yeni bir örgüt daha çıktı

Yeni bir örgüt daha çıktı

13 Şubat 2018 Salı 09:03
Bu haber 1011 kez okundu

PKK’nın kurduğu YRK isimli grubun da Afrin’de öldürülen teröristler arasında olduğu anlaşıldı.


Yeni bir örgüt daha çıktı
banner26
 Çatışmalarda ölü ele geçirilen YRK üyelerinin üzerinden Öcalan fotoğraflı kimlikler çıktı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da, “Afrin’de YPG/PKK içinde Mehmetçik’e kurşun sıkarken imha edilen PJAK’ın (yani İran PKK’sının) silahlı kanadı YRK’lı teröristler” yazısında çarpıcı bir iddia ortaya attı:

Büyük tuzak

Burada çok net bir ispat var. İran’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü hedef almış teröristler, bir araya gelmiş, bize kurşun sıkıyorlar. Sözde Afrin’de YPG/PKK içindeki Şii/Nusayri unsurlar “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn(!)” gibi nidalarla Mehmetçik’e kurşun sıkıyormuş. Bu tür kurgulanmış, uyarlanmış ve işleme konmuş haber-görüntü ve eylemler, Türkiye, İran, Suriye ve Irak başta bu coğrafyada yaşayan halklara kurulmuş büyük bir tuzaktır. YPG/PKK, mezhebi ve meşrebi fitneyi-düşmanlıkları kullanarak, Türkiye’yi, Suriye’yi, İran’ı ve Irak’ı birbirine düşürmenin, aradan sıyrılarak bir devlet kurmanın peşine düşmüştür.

AĞAR’IN NOTU: “YRK”, İran PKK’sı PJAK’ın silahlı kanadıdır. Orijinal kısaltmadır. Harflerde bir tevil, hiciv yada amiyane bir gönderme yoktur.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x