Türkiye Abdullah Gül'ün açıklamasına kilitlendi

Türkiye Abdullah Gül'ün açıklamasına kilitlendi

05 Mayıs 2017 Cuma 09:32
Bu haber 1729 kez okundu

Ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül suskunluğunu bozuyor. Bugün kameraların karşısına geçecek ve tartışılan iddialarla ilgili açıklama yapacak


Türkiye Abdullah Gül'ün açıklamasına kilitlendi
banner26
 Türkiye anayasa değişikliği için referanduma gitmiş ve yüzde 51.4 ile evet çıkmıştı. Bu süreçte bazı AK Parti'liler AK Parti'nin resmi olmasa da kurucuları arasında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün evet kampanyasına destek vermemesini eleştirmişti.

Gül'ün memleketi Kayseri'deki mitinge de katılmaması bu yöndeki eleştirilerin artmasına neden olmuştu.

Ancak Abdullah Gül, Başkanlık sistemiyle ilgili tartışmalar başladığı zaman tavrını ortaya koymuş ve 'Ben parlamenter sistemi savunuyorum' demişti.
 

DENİZ BAYKAL'IN ABDULLAH GÜL İDDİASI


Referandum sonrası gözler CHP'ye çevrilmiş, Deniz Baykal "Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir" deyince siyaset arenası iyice ısınmıştı. Hatta iki ismin biraraya gelerek kritik bir görüşme yaptıkları iddia edilmişti. Ancak Abdullah Gül, yaptığı açıklamayala görüşme iddialarını kesin bir dille yalanladı.
 

AK PARTİ'DEN GÜL'E ÇAĞRI


Son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bu tartışmalara son noktayı koyması için Abdullah Gül'e konuşması için çağrı yapmıştı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olduğu zaman sarf ettiği "Bu partiye sırtını dönen iflah olmadı" sözlerinin Abdullah Gül'ü hedef aldığı iddia edilmişti.
 

VE GÜL KONUŞUYOR


Bazı AK Parti'li isimlerin Gül'ü hedef alan sözlerinin ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül suskunluğunu bozma kararı aldı.

Abdullah Gül, bugün Cuma Namazı sonrası tüm bu tartışmalarla ilgili açıklama yapacak.

Anahtar Kelimeler AçıklamaAbdullah Gül

Yorum Yaz

@name x