Son çıkan Tapeler Dış Basında!

Son çıkan Tapeler Dış Basında!

25 Şubat 2014 Salı 11:36
Bu haber 1045 kez okundu

Dün gece internete düşen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen telefon kayıtları dış basında da oldukça geniş yer buldu.


Son çıkan Tapeler Dış Basında!
banner26
Dün gece internete düşen, Başbakan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen, tapeler dış basında da oldukça geniş yer buldu. Haberi, birçok gazete ve haber ajansı 'son dakika' başlığı altında verdi.

Reuters Haber Ajansı, Başbakanlığın yaptığı açıklamadaki, kayıtların montaj olduğuna yönelik ifadeleri başlığına taşırken, bu kayıtların internette yayınlanmasının hemen ardından Başbakan Erdoğan'ın kurmaylarıyla acil toplantı yaptığına vurgu yaptı. Haberde, internete sızdırılan ses kayıtlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan olduğu düşünülen iki kişinin çeşitli iş adamlarından alınan 30 milyon avronun nasıl elden çıkarılacağını tartıştıkları belirtildi. Ünlü haber ajansı, son dönemde yaşanan yolsuzluk soruşturması ve internete birbiri ardına sızdırılan ses kayıtlarının Başbakan Erdoğan'ın 11 yıllık iktidarı süresindeki en büyük sınavı olduğuna dikkat çekti.


İngiliz The Telegraph gazetesi de başbakanlığın 'kasetler montajdır' açıklamasını başlığa çekerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve onlara yakın işadamlarını içeren tape skandalının gün geçtikçe büyüdüğüne vurgu yaptı.

Washington Post, muhalefetin 'hükümet meşruiyetini kaybetmiştir' çıkışına yer vererek, Başbakan Erdoğan'ın internete sızdırılan bu ses kayıtlarıyla ilgili yasal işlem başlatacağı bilgisini geçti.

The Times gazetesi ise, muhalefetin yaptığı, başbakanı istifaya çağıran açıklamayı başlığa taşıdı. Gazete, dün gece internete düşen kayıtların, 2 aydan uzun süredir devam eden yolsuzluk tartışmalarında şimdiye kadar internete sızdırılmış en 'sansasyonel' ve 'yıkıcı' kayıtlar olduğuna dikkat çekti. 

Mynet 

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x