Baykal'dan Abdullah Gül açıklaması

Baykal'dan Abdullah Gül açıklaması

02 Mayıs 2017 Salı 17:09
Bu haber 1678 kez okundu

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu ve Abdullah Gül'e ilişkin açıklaması konuşulmaya devam ederken bir açıklama daha yaptı. Baykal, "Ben söylenmesi gerekenleri söylediğimi düşünüyorum" dedi


Baykal'dan Abdullah Gül açıklaması
banner26
 CHP Milletvekili Deniz Baykal, dün yaptığı "Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı adayıyım derse  biz de 'tamam' deriz, arkasında oluruz, adayımız o olur. Kılıçdaroğlu aday olmayacaksa, içinde genel başkanlık bir yarışının da olduğu bir dönem başlıyor. Bu çok doğal bir şey... Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım" şeklindeki açıklamaları tartışma konusu oldu.

Deniz Baykal, CHP Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.


"SÖYLENMESİ GEREKENİ SÖYLEDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

Deniz Baykal, CNN Türk'teki bu açıklamalarına yönelik soruya, “Ben söylenmesi gerekenleri söylediğimi düşünüyorum. Bir sorumluluk duygusu içinde, uyarı da içeren, öneri de içeren bir yol haritası ortaya koydum. Bunun partimiz için, Türkiye için bir demokratik çıkış yolu olduğuna yürekten inanıyorum. Zarafeti, nezaketi siyasetten ayırmayı bilmek lazım. Orada bir zarafet, nezaket anlayışı içinde değerlendirme yaptım. Sorulmuş bir soruya cevaben benim bir önerim, değerlendirmem olarak ortaya çıkmadı. Bir siyasi değerlendirme, siyasi karar, öneri olarak bunun anlaşılması çok yanlış olur. Nezakete de zarafete de siyasette yer verelim” dedi. 

Yorum Yaz

@name x