Bakan Albayrak'tan 'bor' açıklaması

Bakan Albayrak'tan 'bor' açıklaması

12 Haziran 2018 Salı 08:10
Bu haber 982 kez okundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli bir konudur" dedi


Bakan Albayrak'tan 'bor' açıklaması
banner26
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, borun Türkiye için nükleer enerjiden daha önemli bir konu olduğunu söyledi. Bir özel televizyon kanalında gençlerin sorularını yanıtlayan Albayrak, Türkiye’nin enerji alanında çok önemli adımlar attığını, 2 yıldır bor üzerine ince bir siyaset yürüttüğünü söyledi. Gazete Habertürk'ün haberine göre Albayrak “Teknoloji ve trende sahip olmazsanız sadece pazar olursunuz. Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli” dedi.

RÜZGÂR VE GÜNEŞ ÖNCELİKLİ OLACAK

Türkiye’nin petrol doğalgazda arama ve sondaj çalışması başlattığını belirten Albayrak “Sondaj yapacağımız yerleri belirledik, başlıyoruz” ifadesini kullandı. Enerjide son 2.5 senede tarihi adımlar atıldığını kaydeden Albayrak “Türkiye’nin bağımsız enerji stratejisi oluşturuldu. Bölgenin en büyük enerji depolamasını gerçekleştiriyoruz. Rüzgâr ve güneş enerjisini önceliklendiriyoruz” dedi.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x