'Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz'

'Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz'

10 Ekim 2017 Salı 10:35
Bu haber 1056 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İngiltere'yi 2-1 yenerek Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli Takımımız'ı tebrik etti. Bakan Bak, şampiyonluk sonrası açıklamalar yaptı


'Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz'
banner26
 Ampute Milli Takımımız, Türkiye'de düzenlenen 2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltere ile karşılaştı. Ay-Yıldızlılar, Vodafone Park'ta oynanan mücadeleyi 25. dakikada Ömer Güleryüz, 50+2. dakikada Osman Çakmak'ın golleriyle 2-1 kazandı. Milli Takımımız, bu sonuçla 2015'in ardından bir kez daha Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, karşılaşma sonrasında Milli futbolcuları tebrik etti.


Bakan Bak, "Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz. Çok güzel bir mücadele ortaya koydular. Beraberlik gelmesine rağmen mücadeleyi sürdürürerek galip geldiler. Böyle bir atmosfere ihtiyacımız vardı. Türkiye hep onları destekledi. Onlar bu milletin desteğini sonuna kadar hak ettiler. Tebrik ediyoruz. Bu noktada ülkemizin böyle bir heyecana ihtiyacı vardı. Bunu bize yaşattılar. Gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız yürekten tebrik ettiler" dedi."TÜM SPORCULARIMIZI, ANTRENÖRLERİMİZİ VE EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDİYORUZ."
Ampute Futbol Milli Takımı'na stadı tahsis eden Beşiktaş Kulübü'ne teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Beşiktaş Kulübü'nün stadının merkezde olması önemli bir etkendi. Güzel bir atmosfer oldu. Tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Hayat bir mücadele. Hayatta mücadeleden asla yılmıyorlar. Yüreklerini ortaya koyarak, sergiledikleri futbol... Çok güzel şeyleri hak ediyorlar. Bu milletin evlatlarını tebrik ediyoruz. Onlarla gurur duyoruz. Her şey Türkiye için. Biz böyle kenetlendiğimiz zaman pek çok şeyi başarabiliriz. Osman Çakmak, gazimiz. Ortaya koyduğu performans muhteşem. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Bu kocaman yürekli insanları tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x