Sayı 50 bini aştı

Sayı 50 bini aştı

12 Haziran 2018 Salı 12:23
Bu haber 920 kez okundu

Son dakika haberleri... Ramazan Bayramı için ülkesine gitmek isteyen Suriyelilerin Öncüpınar Sınır Kapısı'ndaki yoğunluğu sürüyor. Şu ana kadar 50 bin Suriyeli sınırı geçerken, 74 bin Suriyeli başvuruda bulundu. Sınır geçişleri için yarın son gün. Kalan sürede 24 bin Suriyeli sınırı geçmek için sınır kapısında olacak. Suriyeliler çoğunlukla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Çobanbey, Carablus, El Bab ile Afrin bölgelerine gidiyor. Babul Selam Sınır Kapısı üzerinden Halep’in Azez ilçesine geçen Suriyeliler, buradan diğer kentlere gidiyor.


Sayı 50 bini aştı
banner26
 Ramazan Bayramı için şu ana kadar 50 bin Suriyeli ülkesine giderken, geçişler yarın akşam sona erecek.

Kilis Valiliğinin izniyle Suriye'ye gitmek için online randevu sistemine kayıt yaptıran Suriyeliler, randevu günü ülkelerine gidiyor. Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler, AFAD tarafından kurulan çadırlarda geceden sıraya girerek sabah Suriye'ye geçiş yapıyor. Şu ana kadar 50 bin Suriyeli bayram için ülkesine giderken, geçişler yarın akşam sona erecek.

İHA'nın aktardığına göre, Suriyeliler, 40 dereceyi aşan sıcak havada zor şartlara rağmen ülkelerine gitmenin mutluluğunu yaşıyor. Bayrama giden Suriyeliler yakınlarına hediyeler de götürüyor. Suriyeliler çoğunlukla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Çobanbey, Carablus, El Bab ile Afrin bölgelerine gidiyor. Babul Selam Sınır Kapısı üzerinden Halep’in Azez ilçesine geçen Suriyeliler, buradan diğer kentlere gidiyor.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x