Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Meteoroloji'den son dakika uyarısı

27 Ekim 2018 Cumartesi 09:58
Bu haber 1098 kez okundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yayınladığı son hava durumu raporuna göre yurdun bazı bölgelerine soğuk hava ve don uyarısı yapıldı.


Meteoroloji'den son dakika uyarısı
banner26
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Van'ın doğusu, Hakkari, Rize veArtvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Hakkari ve Van'ın doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara’nın doğusu ve güneyinde yer yer sis ve pus, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BATIDA ARTIYOR, DOĞUDA AZALIYOR
 
Batı ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, Doğu Anadolu'nun doğusunda 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.
 
ŞİDDETLİ RÜZGAR YOK
 
Rüzgarın; Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
ZİRAİ DON UYARISI
 
Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyi ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette zirai don hadisesi beklendiğinden, zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.
gazetevatan

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x