Meteoroloji'den kritik uyarı

Meteoroloji'den kritik uyarı

13 Eylül 2018 Perşembe 11:51
Bu haber 937 kez okundu

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Gelen son açıklamada Marmara için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Başta İstanbul olmak üzere Kocaeli ve Yalova çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Meteoroloji ayrıca yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı. İşte yurtta beklenen hava durumu


Meteoroloji'den kritik uyarı
banner26
 İstanbul için son dakika hava durumu uyarısı! Meteoroloji'nden yapılan açıklamada, başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'nde bugün sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.
 
Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde devam eden yağışların hafta sonuna kadar etkisini artırarak aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Batı ve OrtaKaradeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Akdeniz kesimlerinde sağanak ve gök görültülü sağanak bekleniyor.
 
Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile KırklareliBalıkesir,Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusunda ise cuma günü sağanak ve gök görültülü sağanak etkili olacak. Yağışların Marmara'nın doğusu, Çanakkale'nin iç ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinde, cuma günü ise Marmara'nın doğusu ile Düzce, Zonguldak veBartın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.
 
 
İSTANBUL'DA YAĞIŞLAR ÖĞLEN BAŞLAYACAK
 
İstanbul'da yağışların, öğle saatlerinde tekrar başlaması ve akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek cuma günü öğleden sonraki saatlere kadar aralıklı olarak kuvvetli sağanak ve gök görültülü sağanak şeklinde devam edeceği öngörülüyor.
 
 
Rüzgarın İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da güney batı yönlerden kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yağış alan bölgelerde zaman zaman yağışla birlikte kuvvetli rüzgar görünmesi bekleniyor.
 
Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 3-6 derece artacağı öngörülürken cuma günü iç kesimlerde, cumartesi günü de doğu bölgelerde 3-6 derece azalacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x