Meteoroloji'den İstanbulluya güzel haber

Meteoroloji'den İstanbulluya güzel haber

28 Ekim 2018 Pazar 11:02
Bu haber 1083 kez okundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da yeni hafta ile birlikte sıcaklıklar hafta sonuna kadar kademeli olarak artacak ve haftanın son günleri 24 dereceye kadar yükselecek.


Meteoroloji'den İstanbulluya güzel haber
banner26
 Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Batı ve kuzeybatı kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Ağrı ve Kars çevrelerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İSTANBUL'DA SICAKLIK YÜKSELİYOR

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, hafta ortasından bu yana İstanbul'da etkili olan serin hava yerini mevsim normallerinin üstündeki sıcaklık değerlerine bırakacak. İstanbul'da yeni hafta ile birlikte sıcaklıklar hafta sonuna kadar kademeli olarak artacak ve haftanın son günleri 24 dereceye kadar yükselecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 17

İstanbul: Parçalı bulutlu 21

İzmir: Az bulutlu ve açık 23

Adana: Parçalı ve az bulutlu 26

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 25

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 21

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 11

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 21
hürriyet


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x