Kar tatili haberleri devam ediyor!

Kar tatili haberleri devam ediyor!

11 Ocak 2019 Cuma 11:17
Bu haber 923 kez okundu

Türkiye'de soğuk hava etkisini göstermeye devam ediyor. 11 Ocak 2018 tarihinde de birçok ilde okullar tatil edilmeye başladı.


Kar tatili haberleri devam ediyor!
banner26
 BİNGÖL
 
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde yarın da eğitime ara verildi.
 
Karlıova ilçesinde uzun süredir etkili olan kar yağışı nedeniyle 9 gündür eğitim verilemiyor. Kar yağışının sürdüğü ilçede, Karlıova Kaymakamlığı tarafından yarın da ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.
KAHRAMANMARAŞ
 
Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.  Kahramanmaraş’ta son bir hafta içerisinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki kar tatili bir gün daha uzatıldı. 
 
SAMSUN
 
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde olumsuz hava koşulları  nedeniyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime yarın ara  verildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, Tekkeköy ilçesinde tipi ve rüzgarın  sürüklediği kar sonucu mahalle yollarının kapandığı bildirildi.
 
Kapalı mahalle yollarının açılması için çalışmaların devam ettiği  belirtilen açıklamada, ilçe merkezine taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler  için eğitime 11 Ocak Cuma günü bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.
 
ORDU
 
Ordu'nun Akkuş ilçesinin tamamında, İkizce ilçesinde ise  bir mahallede okullarda kar nedeniyle eğitime yarın ara verilecek. 
 
Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şu  ifadelere yer verildi:
 
"Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Akkuş  ilçemizdeki tüm okullarda, İkizce ilçemizde ise Yoğunoluk Mahallesi'ndeki tüm  okullarda, 11 Ocak 2019 Cuma günü eğitim öğretime ara verilmiştir."
 
Açıklamada, ayrıca İkizce ilçesi Yoğunoluk Mahallesi'nden ilçe  merkezindeki okullara taşımalı eğitim ile ulaşımları sağlanan öğrencilere de aynı  gün izin verildiği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x