Kağıthane'de istinat duvarı çöktü

Kağıthane'de istinat duvarı çöktü

11 Ocak 2019 Cuma 16:40
Bu haber 902 kez okundu

İstanbul Kağıthane'de iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.


Kağıthane'de istinat duvarı çöktü
banner26
 İstanbul'un Kağıthane ilçesi Merkez Mahallesi Kaan Sokağı'nda yaşanan çökme nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 

Polis, olayın yaşandığı yere güvenlik şeridi çekti. Üst bölümde bulunan bina tedbir amacıyla boşaltıldı.  Olayda yaralanma ya da can kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, olay yerine gelerek bilgi aldı. Kılıç, yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre binaların temelleriyle ilgili sorunun olmadığını belirtti.

Önlem amacıyla bir binanın boşaltıldığını ve incelemelerin sürdüğünü aktaran Kılıç, "Teknik arkadaşlar binayı kontrol ediyor. Şu an herhangi bir sorun gözükmüyor ama takip ediyoruz" dedi.

Binanın arkasında bahçeyi korumak için yapılmış briket duvarın çöktüğünü belirten Kılıç, "Asıl binaları tutan, toprağı tutan kısım değil, binanın bahçesiyle bu binayı ayıran briket duvar çökmüş. Öncelikle yağmur almaması için bir önlem alacağız, temizlik yapacağız. Tedbiren binayı boşalttık. Şu an herhangi bir tehlike görünmüyor" diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x