İstanbul'da bir hafta daha bahar havası yok

İstanbul'da bir hafta daha bahar havası yok

16 Nisan 2018 Pazartesi 08:05
Bu haber 965 kez okundu

İstanbullular bir haftadır çok bulutlu havanın etkisinde. Meteoroloji'den gelen yeni haftalık hava durumu verilerine göre önümüzdeki hafta da İstanbullular bahar havasını yaşamayacak.


İstanbul'da bir hafta daha bahar havası yok
banner26
 İHA'nın haberine göre Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre bugün yurt genelinde hava durumunda olağandışı bir durum görünmüyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin genellikle parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin, Hakkari, Şırnak, Van'ın güneyi ve Trabzon'un doğu çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da sis ve pus

Bu sabah saatlerinde Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Meteoroloji'den gelen yeni haftalık hava durumu verilerine göre önümüzdeki haftada İstanbululular bahar havasını yaşamayacak.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yok

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişlik olmayacak, Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Doğu Anadolu'da kuvvetli rüzgar bekleniyor

Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/saat) esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 22

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 21

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 28

Adana: Az bulutlu ve açık 28

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 27

Samsun: Parçalı bulutlu 12

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde doğu çevreleri hafif sağanak yağışlı 13

Erzurum: Parçalı bulutlu 13

Diyarbakır: Az bulutlu 23

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x