İstanbul Havalimanı Times Square'de

İstanbul Havalimanı Times Square'de

14 Ocak 2019 Pazartesi 12:08
Bu haber 982 kez okundu

29 Ekim'de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı için yurt dışı tanıtımı devam ediyor. İstanbul Havalimanı, 3 Şubat'a kadar günde 1.8 milyon kişinin ziyaret ettiği New York Times Square meydanında tanıtılacak.


İstanbul Havalimanı Times Square'de
banner26
 29 Ekim tarihinde aralarında The Financial Times, Wall Street Journal ve New York Times gibi 9 büyük uluslararası gazetede tam sayfa ilanlar verilirken ayrıca dev sektörel dergilere de ilanlar verilmişti.

İstanbul Havalimanı'nı inşa eden ve 25 yıl boyunca işletmek amacıyla kurulan İGA şirketinin Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül, yeni havalimanını yurtdışında ilanlar dışında açık hava reklamlarıyla da tanıttıklarını belirtti. 

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde açıklamalarıan yer verilen Şengül, "Avrupa'nın en gözde noktalarından Londra'da Victoria ve Berlin Alexanderplatz meydanlarında ilan konsepti ile çalışmalar yaptık. Son olarak 7 Ocak 2019 tarihi itibariyle New York Times Square meydanında 2'si dijital olmak üzere 3 ayrı reklam kullanımı yaptık. Times Square'de havalimanın ödüllü hava trafik kontrol kulesi ile terminal binasından oluşan reklam kreatifini sergiliyoruz. 2 dev ekranda havalimanı ve İstanbul'un reklamı yapılıyor. 1 binaya da İstanbul Havalimanı'nın ilanı giydirildi. 3 Şubat'a kadar yeni havalimanımızın tanıtımları bu ünlü meydanda devam edecek" dedi.

New York'a seyahat eden Amerikan vatandaşlarının olduğu kadar, yabancı turistlerin de en önemli uğrak yerlerinden olan Times Square Meydanı'nı günde ortalama 1 milyon 800 bin kişi ziyaret ediyor. Havalimanının lale figürlü kulesi ve havadan çekilmiş görselinin yer aldığı dev tanıtımda, "Seyahatin gelecekteki yolları: İstanbul Yeni Havalimanı” ifadesi yer alıyor. Benzer tanıtım 29 Ekim'de dünyanın en büyük gazetelerinde de tam sayfa olarak yer almıştı.
NTV


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x