Gelecek hafta havalar ısınacak

Gelecek hafta havalar ısınacak

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:25
Bu haber 1066 kez okundu

Türkiye'nin gelecek hafta boyunca yüksek basınç merkeziyle Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor.


Gelecek hafta havalar ısınacak
banner26
 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hafta ortasından bu yana ülkeyi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava yurdu terk etti. Yapılan son tahmin vemeteorolojik değerlendirmelere göre,  Türkiye'nin, gelecek hafta boyunca yüksek basınç merkeziyle Kuzey Afrika  üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor, bu nedenle yağış beklenmiyor.
Yüksek basınç ve açık havadan geceleri radyasyon kaybı sebebiyle  Marmara bölgesi ile yurdun iç kesimlerinde gece ve özellikle sabah erken saatlerde yer yer sis ve pus oluşumu meydana gelebilecek. Hava sıcaklıklarının gelecek hafta boyunca hissedilir derecede artarak iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 5-8 derece, doğu bölgelerinde ise mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
 
Gelecek hafta günün en yüksek sıcaklıklarının Erzurum’da 16, Afyonkarahisar’da 21,AnkaraKonyaMalatya ve Trabzon’da 22, Samsun ve Diyarbakır’da 23, İstanbul’da 25, Bursa’da 26, İzmir’de 28, Adana’da 29, Antalya’da 30 dereceye ulaşması öngörülüyor. Öte yandan yarın kuzeybatı kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin  az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilirken, Marmara ile yurdun iç ve doğu  kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadiseleri, Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
gazetevatan

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x