Fırtına ağaçları söktü, elektrik tellerini kopardı

Fırtına ağaçları söktü, elektrik tellerini kopardı

10 Ocak 2019 Perşembe 11:00
Bu haber 912 kez okundu

Bursa'da etkisini artıran fırtına, bazı reklam panoları ve çatıların uçmasına, ağaçların dallarının kırılmasına, elektrik tellerinin kopmasına yol açtı. Üzerine sac devrilmesi sonucu yaralanan bir kişi, hastaneye kaldırıldı.


Fırtına ağaçları söktü, elektrik tellerini kopardı
banner26
 Bursa'da gece etkisini artıran kuvvetli fırtına yaşamı  olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle kent merkezindeki bazı mahallelerde reklam panoları  ve tabelalar yerlerinden koparak çevreye saçıldı, çöp konteynerleri devrildi.  Kimi tabelaların isabet ettiği araçlarda hasar oluştu.
Ayrıca birçok ev ve iş yerinin çatısı uçtu, bazı ağaçların dalları  kırıldı. Çatı parçalarıyla ağaç dallarının isabet ettiği araçlarda hasar meydana  geldi. Çok sayıda direğe bağlı elektrik telinin kopması sonucu bazı  mahallelerde enerji kesintileri yaşandı.Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Kavakdere Caddesi'ndeki bir  apartmanın çatısının yola uçması sonucu cadde ulaşıma kapandı. Caddedeki sokak  lambalarının enerjisi kesilirken bazı araçlar zarar gördü. Ayrıca Merinos Parkı'nda bulunan bir ağaç da şiddetli rüzgar nedeniyle  Dr. Sadık Ahmet Caddesi'nde park halindeki bir otomobilin üzerine devrildi.  İtfaiye ekipleri ağacı parçalara ayırıp aracın üzerinden kaldırdı.
 
  Yıldırım ilçesi Selçukbey Mahallesi Ergene Sokak'ta da bir evin  çatısının kopan parçası nedeniyle zarar meydana geldi. Altıparmak Mahallesi  Kuyulu Sokak'taki bir binanın dış cephe kaplamalarının park halindeki araçların  üzerine düşmesi sonucu araçlarda hasar oluştu. Restorasyon çalışmaları dolayısıyla Emirsultan Camisi'nin çevresinde  bulunan profil saclar da bir kişinin üzerine devrildi. Yaralanan vatandaş,  ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
 
VALİLİK UYARDI YARINA KADAR SÜRECEK
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın günü öğle saatlerine kadar, Bursa veBilecik illerinde kuvvetli fırtına beklediklerini açıkladı. Fırtınanın hızının Bursa' da 60-80 Km/saat olacağı tahmin edilirken, Bursa Valiliği de kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olunması olması noktasında uyarı yayınladı.
 
TELEFERİK SEFERLERİNE 1 GÜN ARA 
 
Bursa'da etkili olan şiddetli rüzgar sebebiyle teleferik seferlerine 1 gün ara verildi.Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Tesisimiz 10 Ocak 2019 Perşembe günü şiddetli rüzgar nedeniyle kapalı olacaktır." ifadelerine yer verildi. Uludağ'a çıkmak için gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin sıklıkla kullandığı teleferik seferleri dün de şiddetli rüzgar nedeniyle saat 16:00 kadar çalışmıştı.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x