Bölgede oldubittiye müsaade etmeyiz

Bölgede oldubittiye müsaade etmeyiz

29 Ekim 2018 Pazartesi 09:20
Bu haber 1216 kez okundu

Milli Savunma Bakanı Akar, 29 Ekim mesajında “Bölgemizde ‘Türkiye’ye rağmen’ atılacak hiçbir adıma, hiçbir oldubittiye asla müsaade edilmeyecektir” dedi


Bölgede oldubittiye müsaade etmeyiz
banner26
 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm olumsuzluklara rağmen asil milletin kahramanlık ve fedakarlığıyla kurulan Cumhuriyet’in 95’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. Akar, şunları kaydetti:
15 Temmuz vurgusu
 
Dün olduğu gibi bugün de kederde ve kıvançta hep birlikte, omuz omuza hareket eden asil milletimiz, istiklalimize ve istikbalimize yönelik bir saldırı olan 15 Temmuz hain darbe girişiminde de bağımsızlığına, özgürlüğüne ve demokrasisine sahip çıkarak karşılaştığı zorlukları birlik ve beraberlikle aşabileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu birlik ve beraberlik içinde yurt içinde ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonlarında kahraman ordumuza daima güvenen, maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen asil milletimiz, ‘ordu-millet’ anlayışının en güzel örneklerini sergilemiştir. Bağrından çıktığı milletinin sevgi ve güveninden güç alan TSKFETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere vatanımıza ve birliğimize yönelen her türlü tehdit ve tehlikeye karşı ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi!’ anlayışı içinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadele, en son terörist de etkisiz hale getirilmeden bitmeyecektir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden hiçbir oluşuma, sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridoruna, ‘mavi vatanımız denizlerimizde ve hava sahamızda uluslararası anlaşmalardan doğan hak ve menfaatlerimizin ihlaline, bölgemizde ‘Türkiye’ye rağmen’ atılacak hiçbir adıma, hiçbir oldubittiye asla müsaade edilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti, çevresinde oluşan gerginlik ve çatışmalara, insanların yaşadıkları acılara kayıtsız kalmadan sorunların barışçıl, kalıcı ve adil yöntemlerle çözülmesinin önemine inanmaktadır. Bu doğrultuda tarih boyunca üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren ülkemiz, insani değerlere olan bağlılığı ve güçlü demokrasisi ile mazlum ve mağdur milletlerin umudu olmayı günümüzde de atalarına yaraşır şekilde sürdürmektedir.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x