Smyrna Boyoz franchise ile global marka olma yolunda ilerliyor

Smyrna Boyoz franchise ile global marka olma yolunda ilerliyor

07 Haziran 2019 Cuma 14:17
Bu haber 1197 kez okundu

İzmir'in boyozu Smyrna Boyoz, her damak tadına hitap eden lezzetiyle Los Angeles'ta ikinci şubesini açmak için ilk adımı attı. Smyrna Boyoz Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, "İzmir'in eşsiz lezzeti boyozu kısa sürede tüm dünyaya tanıtacağız" dedi.


Smyrna Boyoz franchise ile global marka olma yolunda ilerliyor
banner26
 Amerika'daki ikinci şube anlaşması, Smyrna Boyoz Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, Master Franchising & California-Nevada Distribütörü Erhan Yıldız ve Edgar Chavero tarafından imzalandı. Smyrna Boyoz Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, "Boyozun özgün tarifine sadık kalıp, farklı kültürel tatlara uyum sağlayarak ürettiğimiz boyozumuz ile global marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İzmir'de ürettiğimiz tarihi lezzeti dünyaya açıp, milyonlarca insanı daha önce hiç tatmadıkları bir lezzetle tanıştırdık" diye konuştu.Turan, zahterli-labneliden, misket limonlu boyoza kadar her damağa uyum sağlayacak birçok çeşit ürettiklerini de söyledi.

Yatırımcı için şans
Türkiye'den sonra, Yunanistan ve Amerika'daki şubelerinden de olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Turan, bundan aldıkları cesaretle Amerika'daki ikinci şube için kolları sıvadıklarını söyledi. Yurtdışındaki yatırımcılar için Smyrna Boyoz'un önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Turan, "İnsanlar eşi benzeri olmayan bu ürünü tercih ediyorlar. Konseptimiz, bir yatırımcı için son derece ekonomik. Smyrna Boyoz yatırımcı için bir şans" dedi.

'Boyoz' kültürdür
Boyoz'un, İzmir için yeri değiştirilemez bir tat olduğunu vurgulayan Turan "Her ülkenin kendine has bir damak lezzeti var. Biz bu lezzetleri yakalayarak, birçok lezzetin bütünleştiği yepyeni konseptler ile boyozu yalnızca İzmir'in değil, tüm dünyanın vazgeçilmez lezzeti haline getireceğiz" dedi. Turan, boyozun 527 yıllık geçmişiyle bir kültür ifade ettiğini belirterek "İzmir'in bu kültürel mirasını kısa sürede bütün dünya tanıyacak" diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Yorum Yaz

@name x