Pizza'da Franchise Fırsatları

Pizza'da Franchise Fırsatları

07 Ağustos 2019 Çarşamba 17:06
Bu haber 49325 kez okundu

Türkiye’de 2 milyar TL’yi aşan pizza sektörü, 2019’da rekor şube açmayı hedefliyor. Yerli markaların ağırlıkta olduğu sektörde 250’den fazla yeni şube açılacak.


Pizza'da Franchise Fırsatları
banner26
 Dünyada 40 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan pizza sektörü, Türkiye’de de yerli markaların franchise sistemine dahil olmasıyla şube sayısını arttırıyor. Son 5 yılda bu alanda yapılan yatırımlar ve kurumsallaşma çabaları markaları 2019’da rekor şube açılışına yöneltti. Ağırlığını yerel markaların oluşturduğu pizza sektöründe 2019 yılında 250’den fazla yeni şube açılışı bekleniyor. Markalar sadece büyükşehirlerde değil, Türkiye’nin dört bir yanında yeni şubeler açmayı hedefliyor.

Sektörün Türkiye’de 2 milyar liralık ciroya ulaştığını anlatan sektör temsilcileri şu bilgileri verdi: “Son dönemlerde yerel oyuncuların sayısı hızla arttı. Anadolu’da kurulan ve daha çok butik hizmet veren markalar, kurumsallaşarak büyüyor. Bu da pizzaya olan talebin artmasından kaynaklanıyor. Daha çok üniversitelerin yoğun olduğu toplu konut projelerinin içerisinde yer alan pizza markaları girişimciler için de büyük fırsatlar sunuyorlar. Yıl boyunca yatırımcılarına birçok fırsat sunan markalar, personel eğitimleri ve finansal desteklerle girişimci avına çıktı. Bugün Dominos, Pasaport Pizza, Pizza Bulls, Pizza Lazza, Pizza Taxi, Coi Pizza, Panino Pizza, Pizza Tomato, Little Caesars, Senass Pizza, Pizza House gibi markalar 2019 yılı boyunca yeni şube açılışlarıyla gündemde olacak markaların başında geliyor. Türkiye’de 2 milyar TL’yi aşan pizza sektörü, 2019’da rekor şube açmayı hedefliyor. Yerli markaların ağırlıkta olduğu sektörde 250’den fazla yeni şube açılacak. Bu markaların hedef bölgesinde ise İstanbul başta olmak üzere, Akdeniz ve Karadeniz illeri bulunuyor.”

Pizza sektörünün Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde büyüme trendi içerisine girdiğini belirten yetkililer şöyle konuştu: “Bugün markalara yapılan doğru bir yatırım kısa sürede geri dönebiliyor. Lezzet ve doğru lokasyon bu noktada çok önemli. Bu kriterlere uygun ve eğitimli personeli bulunan bir şube 24 ayda yatırımını geri döndürebilir. Ayrıca bu işletmeler daha çok paket servis ile çalışmakta bu da yatırımcılar için çok önemli. Türkiye pazarında önümüzdeki dönemde yeni markalar görmek de mümkün olacak” dedi.

Markalara daha çok genç yatırımcılardan talep olduğunu dile getiren şirket yetkilileri şunları söyledi: “Yatırımcılarımızda aradığımız en önemli özellik işletmenin başında durması. Hijyene özen gösteren ve gıda alanında uzmanlığı bulunan yatırımcılar tercihte ilk sırada yer alıyorlar. Marka için uygunluk, finansal güç, marka standartlarına yönelik operasyon gerçekleştirecek yönetim becerisi, şirket vizyonu ve misyonu yaratma becerisi de aranan özellikler arasında. Bu özelliklere sahip yatırımcılar kısa sürede şube açılışı için kolları sıvayabiliyor. Markalar yatırımcılara birçok destek veriyor ”dedi.
 

Cafe Italiano Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Coi Pizzeria Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Panino Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Little Caesars Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Lazza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Sbarro Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Tomato Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Taxi Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza House Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Station Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

La Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pasaport Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Bulls Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Kono Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Pizza Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...

Tadım Pizza Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...


Anahtar Kelimeler

Yorum Yaz

@name x