"Entelliği züppelik gören bir halkız"

"Entelliği züppelik gören bir halkız"

"Entelliği züppelik gören bir halkız"

Özge Kaya

09 Mart 2017, 17:27
Bu röportaj 2821 kez okundu

  Serkay Tütüncü, Survivor’ın en genç yarışmacılarından biriydi. Başarılı ve hırslı yarışmacı Survivor 2017’de favorisinin Bulut olduğunu söyledi.  Adadan döndüğünde ilk yediği şey etli nohut olmuş. Kondisyon ve zekâ gerektiren oyunlar onu yansıtıyor. "Survivor’dan sonra en sevdiğim laf şu mesela 10 dakika sohbet ediyoruz bana orda ki gibisin diyor. Hoşuma gidiyor çünkü orda buradaki gibi kalmak çok zor" diyor. İşte Survivor 2016 ikincisi Serkay Tütüncü ile röportajımız

1.Survivor’a yolculuğunuz nasıl başladı?
Ablam sayesinde oldu. O Survivor’ı çok izliyordu. “Serkay lütfen katıl tam senlik ben izliyorum, tam senin yaptığın şeyler” dedi.  Bende crossfit tarzı, zıplamalı tırmanmalı şeyler yapıyordum. Karar verdik, akşam başvurdum ve 2,5 ay gibi bir bekleme süresi oldu, hiç bir dönüş olmadı. Ben tam unutmak üzereyim, okula adapte oldum falan derken bir anda aradılar. Sonrasında 10 tane elemeye gittim. Her adımda aynı soruyu soruyorlar. Neden survivor, seni şampiyon yapacak özellikler ne ve seni ön plana atacak karakteristik özelliğin ne?

2.Sizin neydi?
Benim hep söylediğim bir şey vardı. O da en fazla işime yarayan şey oldu. Hırstı. İnanılmaz hırslıyımdır. En ufak şeyde bile hep en sonuna gitmeyi düşünürüm hep en sonu yapmayı düşünürüm. Survivor’da da sonuna kadar getirdi.

3. Açken nasıl yarışıyordunuz? Koşuyorsunuz, bir yerlerden geçiyorsunuz çok zor.
Sürekli coconat yiyoruz, çok yağlı bir şey. Acun abide bunu açıklamıştı. Yarışlardan önce ufak çikita muz ve ananas meyve takviyesi yapılıyor. Yedikten sonra 10 dakika içerisinde yarışa başlatıyorlar. Ama yarış sonrası bir anda çöküş oluyor, kimse konuşamıyor. Her oyunda mutlaka biri oturduğu yerde bayılıyordu. Gerçekten inanılmazdı. 16-17 kilo verdim. 4. Ne kadar süre sonra hayatınız düzene girdi?
Çok uzun sürede.  2-3 ay sürdü hem kendimi fiziksel olarak kötü hissettim hem de bir anda inanılmaz kilo aldım. İlkokul arkadaşlarım bile mesaj atmış.  Sonradan havalandı falan dememeleri için dönüyorsun, onlarla program yapıyorsun ama normalde görüşmüyordun simdi niye görüşeceksin. İnsanlara çok fazla enerji harcadım ki tam tersi kendimi dinlemeye ihtiyacım vardı.
 

5. Survivor’da yoğun bir rekabet oluyor aynı rekabeti burada görüyor musun?
Farklı konularda evet.  Mesela şuan oyunculuk eğitimi alıyorum birçok oyuncu adayı var, onlardan daha iyi olmak için daha fazla çalışmam gerekiyor. Survivor’da da öyleydi.  Orda biraz daha psikolojik savaşlar vardı. Yarışa çıkmadan önce Atakan’a söylediğim laflar oluyordu. Atakan zayıflamışsın diyordum o da “Seko sekiyorsun dizin iyileşmedi galiba parkur sert dikkat et“ gibi atışıyorduk ama hep tatlı sert.


6. En kötü hissettiğiniz an neydi?
Bir gün adada babamın adını unuttum. Yarışmacıları tanımak amaçlı internet sitesinde yayınlanmak üzere bir röportaj yapıldı. Muhabir babanın adı neydi dedi aklıma gelmedi ve çok sinirli bir şekilde ağlamaya başladım. O kadar besinsiz kalıyorsun ki, döndüğümde müthiş bir unutkanlık başladı. Mesela Efecan ‘abi hatırlıyor musun bir gün kütükte oturuyorduk şey muhabbetine ne gülmüştük’ diyor. Bende sıfır, asla hatırlamıyorum.

7. Adada ne için karakter yaratılıyor? Normal hayatında agresif değil ama adada agresifse sence neden?
Dünde aslında bunu arkadaşlarımızla konuştuk. Çok fazla mertlik, delikanlılık, adamsan gel gibi laflar var. Bizim dönemimizde de oldu. Muhtemelen biz erkek içgüdülerinden dolayı, o savaşçı ruh, gladyatör olma kafasından dolayı, rakiplerimiz korksun diye karakterimizin sert taraflarını göstermeye çalışıyoruz. Mesela benim söylediğim laflar var. ‘Delikanlıysan gel o zaman’ diyorum. Günlük yaşamda delikanlı olup olmamasıyla ilgili bir derdim yok. Mesela delikanlıysan konuşalım. Delikanlı olmana gerek yok ki konuşmak için. Kızlarda bunu çok görmüyorum.


8. Fan kitlen ile sevgilin arasındaki dengeyi nasıl sağlıyorsun?
Ben survivordayken fan pagelerimi  arkadaşım Mustafa yönetti. Çünkü yalan tweetden dolayı kötü bir algı oluşmuş. Onu toparlamak adına güzel bir ortam sağlamış. Hala twitter’a girerim onlara arkadaşlar nasılsınız, ysgde başarılar, iyi çalışın gibi taktikler veririm. Fan cluplarla birebir konuştuğum için daha fazla duygusal bi bağ oluşuyor. Onlarda kendilerini benden uzakta hissetmiyorlar. Sadece beğendiğimiz biri olarak değil de ulaşılabilir biri olarak görüyorlar. 

Ben daha ilk tweetimde beni çok seviyorsanız lütfen beni çok sevmeyin diye bir yazı yazdım. Çünkü çıktığımda Türkan teyzeler göğsümde ağlamaya başladı sen kazanmalıydın falan diye.  Neden ağlıyorsun lütfen yapmayın böyle çünkü bu sefer ben daha çok üzülüyorum. Dedim ki fanatizmin bir noktası olmalı.

Bir fanım vardı. İnanılmaz derecede ailemi, arkadaşlarımı, sörfte bir öğrencime kadar fotoğraf koyduğu için bir hafta rahatsız etmiş. Annesinin telefon numarasını istedim, aradım. Ben rahatsız olduğum için aramıyorum lütfen yanlış ama dedim lütfen çocuğunuzun telefonunu elinden alın çünkü yarın bir gün Reina’yı patlatan adamın resmini görür ne kadar yakışıklı der ona özenir”. O kadar tehlikeli ve ince bir çizgi ki bu olay.  Bırakın beni, her şeye hayranlık duyabilir. Dediğim gibi fan olayları dikkat edilirse çok tatlı, hatta onlarla konuşmak çok zevkli ama abartıldığı zaman insan kendini şey hissediyor “eyvah”.


9. Bir günün nasıl geçiyor?
Şuanda Volkan Yosunlu’dan oyunculuk eğitimi alıyorum. Tv8’de Para bende diye bir gezi programı yaptık. Onun çekimleri bitti şimdi ufak tefek yeni bir rota belirlemeye çalışıyoruz.  Haftada bir iki kere Acun Medya’ya toplantılara gidiyorum. Onun dışında eğitim alıyorum, spor yapıyorum, buraya gelip kahve içiyorum. Benim ev boş olduğu için sevgilisinden sıkılan bana geliyor. 

10. Dizi ya da filmlerde yer almak istiyor musunuz?
Benim küçüklükten beri hayalim. Survivor belki de bir basamaktı benim için. Ekranda olmak, tanınmak mutlaka önemli ama oyunculuk yapmak çok farklı bir şey. Kötü bir rolü sevdirmek çok zor. İnsanların iğrenç bir karakteri oynuyor ama gerçekten oynuyor dedirtmek istiyorum. Hannibal gibi psikopat, hastalıklı rolleri oynamak isterdim. Russell Crowe, Brad Pitt ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğunu çok beğeniyorum.


Serkay Tütüncü'ye bu keyifli röportaj için teşekkür ediyor ve şunları birer bilgi olarak bırakıyorum;  "Annem “senin bir tane fotoğrafını alıp ameliyat masasına koymuşlar, gözlerine çarpı koymuşlar, eti soğudu Serkay’ın yazmışlar” dedi. Bi anne olarak ağlaya ağlaya ölmüş kadın geceleri. Öyle bir montaj yapılır mı? Çok kötü bir şey."


"Entelliği züppelik olarak algılayan bir halkız. Dövmelerimin olması, İzmirli olmam saçma sapan yerlere çekildi. Atmadığım bir tweet attım gibi gösterilmiş ve 3 ay boyunca benim anne ve babam insanlara sürekli “Serkay Allah inancı olan biri” demiş. Bulut’a tweet atmıştım “anca kendin gibi zengin züppesi gibi birini beğenirsin” demişler. Harley Davidson motorun var bırak Anadolu’dan biri gitsin Survivora dediler mantığa bakar mısın? Ben o motoru sörfte çalışarak aldım."

Yorum Yaz

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Karacajr 3 yıl önce yorumlandı

Sari saçlarindan sen suclusun

Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Buse olgun 3 yıl önce yorumlandı

Serkayi cooook seviyorumm

Kişi beğendi.