Günübirlikçiler başka yere gitsin

Günübirlikçiler başka yere gitsin

12 Şubat 2018 Pazartesi 08:05
Bu haber 1015 kez okundu

Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, “Günübirlikçiler hem otellere hem de pistlere büyük yük bindiriyor. Bir pazar günü Uludağ’a 5 bin araç girmiş” dedi. Beceren, günübirlikçiler için konaklama alanları yapılması gerektiğini söyledi


Günübirlikçiler başka yere gitsin
banner26
 GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, Beyaz Cennet Uludağ’a son 2 yılda özellikle hafta sonları günübirlikçilerin akın etmesinin, bazı sıkıntıları da beraberinde getirdiğini savundu. Haluk Beceren, Günübirlikçiler Uludağ’a katkı sağlıyor gözükseler de hem otellere hem de pistlere büyük yük bindiriyorlar. Geçenlerde bir pazar günü Uludağ’a 5 bin araç girmiş. 5 bin araca öğrenci taşıyan otobüsler dahil değil. Bunlar Uludağ’a büyük bir yük aslında. Hem otopark alanlarının kullanılması açısından, hem de insanların Uludağ da vakit geçirirken karşılaştıkları açısından bakıldığında zor bir durum çıkıyor ortaya dedi. Beceren, şunları söyledi:
Eskiden, Milli Parklar Müdürlüğüne bağlı Günübirlik ziyaretçi merkezi adı altında bir yerimiz vardı. Orası şu anda kullanılmadığı için insanların yağışlı ve soğuk havalarda sıcak ve barınmak için alan aramaya ihtiyaçları doğuyor. Bu ihtiyaçları nedeniyle otel lobilerine ve kafelere geliyorlar. Ancak oraların da belli bir kapasitesi var. Tesislerin alanları kayakçıya göre belirlenmiş, günübirlikçilere göre değil. Turlarla gelenlerin de belli yerlere bırakılmaması, günübirlik geçirebilecekleri alanlara yönlendirilmesini rica ediyoruz. Uludağ’da ağırlama merkezlerinin kurulması da gerekli.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x