Lesotho Başbakanı'nın eşi öldürüldü

Lesotho Başbakanı'nın eşi öldürüldü

15 Haziran 2017 Perşembe 15:34
Bu haber 1012 kez okundu

Lesotho Krallığı Başbakanı Tom Thabane’nin eşi, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.


Lesotho Başbakanı'nın eşi öldürüldü
banner26
 Afrika'nın güneyinde yer alan Lesotho Krallığı'nda iki hafta önceki  genel seçimleri kazanarak ülkenin yeni başbakanı olan Tom Thabane’nin eşi,  öldürüldü.
 
Yerel basında çıkan haberlere göre, Thabane’nin iki yıldır ayrı  yaşadığı eşi Lipolelo Thabane, dün gece geç saatlerde başkent Maseru'ya 35  kilometre uzaklıktaki bir köyde arabasıyla evine dönerken silahlı saldırıya  uğradı.
 
İktidardaki Tüm Basotho Sözleşmesi Partisi Genel Sekreteri Samonyela  Ntsekele yaptığı açıklamada, Lipolelo Thabene'nin arabası ile evine dönerken  saldırıya uğradığını ve hastaneye götürülerken yolda öldüğünü ifade etti.
 
Başbakan'ın eşi ile iki yıldır ayrı evlerde yaşadıklarını kaydeden  Ntsekele, olayın bütün partilileri üzdüğünü ve Başbakan Thabene’yi şoke ettiğini  belirtti.
 
Bölge polis Şefi Clifford Molefe, saldırının sebebinin bilinmediğini  ve soruşturmanın sürdüğünü bildirildi.
 
Afrika'da "Gökyüzü Krallığı" olarak anılan Lesotho Krallığı'nda  2014'te ordu, darbe girişimde bulunmuş ve ardından ülkede 2015'te Güney Afrika  Cumhuriyeti'nin arabuluculuğunda seçim yapılmıştı.
 
Afrika kıtasının en küçük ülkelerinden olan Lesotho, 2 milyon nüfusa  sahip, ülke içişlerinde bağımsız, dış işlerinde ise Güney Afrika Cumhuriyeti'ne  bağlı.


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x