Küçük minibüste 72 kuzu!

Küçük minibüste 72 kuzu!

26 Ocak 2017 Perşembe 09:53
Bu haber 1154 kez okundu

Slovakya'da devriye gezen polislerin kırmızı bir minibüsü durdu. Küçük minibüsün içinde 72 tane kuzu olduğunu gören polisler şaşkınlıklarını gizleyemedi


Küçük minibüste 72 kuzu!
banner26
 Slovakya'da kırmızı bir minibüsün sürücüsü, ülkenin güneyinde bulunan Liptovsky Mikulas'tan Komarno kasabasına kadar yaklaşık 240 kilometrelik yolculuğuna çıktı.


 

MİNİBÜSÜ MODİFİYE ETTİRMİŞ

Araba boyutlarındaki küçük minibüsünün arka kısmını modifiye ettiren sürücü, iki kat raf koydurarak daha fazla kuzu sığdırmayı başardı. Adı açıklanmayan şoför, henüz daha yolculuğunun başlarında yol kontrolü yapan polislerce durduruldu. Aracı durduran polisler, küçük minibüsün içinden çıkan kuzuları görünce gözlerine inanamadı.


 

MİNİBÜSTEN 72 TANE KUZU ÇIKTI

Polisler, küçük araçtan çıkan kuzuların sayısını 72 olarak belirledi. Araç hakkında işlem yapan memurlar, minibüsün gideceği Macaristan sınırı yakınlarındaki menziline varmadan hayvanlarının bazılarının ölebileceğini belirtti.


 

'HAYVANA İŞKENCE'

Veterinerlik ve gıda müdürlüğü yetkilisi Terezia Palerova yerel medyaya yaptığı açıklamada: "Bu durum kanunlara aykırı aynı zamanda mantığa da aykırı. Hayvanların bu şekilde taşınması 'hayvana işkence' kapsamında değerlendirilebilir." sözlerini dile getirdi. (Posta)

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x