Düğünlerde pos cihazıyla ödeme dönemi

Düğünlerde pos cihazıyla ödeme dönemi

12 Mart 2018 Pazartesi 07:51
Bu haber 1030 kez okundu

Endonezya'da bir düğünde damadın, takı töreninde taki zayiatının önüne geçmek için pos cihazı ile ödeme yöntemine başvurması ilginç görüntülere sahne oldu.


Düğünlerde pos cihazıyla ödeme dönemi
banner26
 
Düğünlerde altın yerine pos cihazıyla ödeme dönemi başlıyor

Bir düğüne giderken bizi en çok strese sokan hususlardan biri kıyafetin ardından ne takacağım sorusudur.

Bazıları kendini düğün sahibine çok yakın görmez ve şöyle bir endamım gözüksün diye düğüne gider ve kuru bir tebrik ile takısız misafir sıfatını alır.

Fakat kuru kuruya tebriğin önüne geçmenin yöntemini Endonezya'da bir damat bulmuş gibi görünüyor.

Endonezya'da bir düğünde çekilen görüntülerde mutlu çifti tebrik etmekle yetinen misafirlere damat pos cihazı kozunu oynuyor ve bir anda neye uğradığını şaşıran takısız davetli, ay sonunda ekstresine yansıyacak ufak çaplı bir ödeme için kartını damada uzatıyor.

Avını adeta usta bir sinsilikle kendine çeken damat önce prosedür gereği davetliye elini uzatıyor ve verilen eli davetli de doğal olarak geri çevirmiyor. Fakat elini kaptıran davetli için artık her şey çok geç oluyor. Davetli kolunu da damada kaptırarak parmaklarının ve banka kartının bir anda damadın pençelerinde hapsolduğunu anlıyor ve kaçınılmaz sona doğru ilerliyor.

Bedavaya pilav da pasta da eğlence de yok diyen damat büyük bir mutlulukla takısız davetliden de aldığı parayla düğün ganimetini yüzdesel oranda artırmayı başarıyor.

Benzer bir uygulama ülkemizde de hayata geçerse düğüne katılan kişi sayısında ciddi azalmalar olacak gibi görünüyor.

Bir sonraki düğünde gelinle damadı tebrik ederken iki defa düşünmekte ciddi fayda var!


Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x