Bir haftada 76 milyar dolar gelir

Bir haftada 76 milyar dolar gelir

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:21
Bu haber 986 kez okundu

Bir haftada 76 milyar dolarlık rekor gelir!Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, bir haftalık Bahar Bayramı tatilinde 513,9 milyar yüen ( yaklaşık 76,21 milyar dolar) turizm geliri elde edildiğini bildirdi.


Bir haftada 76 milyar dolar gelir
banner26
 Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bahar Bayramı için verilen bir  haftalık tatilde turizm gelirlerinin geçen yıla oranla yüzde 8,2 oranında artış  gösterdiği kaydedildi.
 
Halkın genellikle toplu taşıma seçeneklerine yöneldiği ülkede tatil  süresince 415 milyon şehirler arası seyahat yapıldığı belirtilirken, yaklaşık 76  milyar 210 milyon dolar turizm geliri elde edildiği dile getirildi.
Ayrıca tatilde halkın yüzde 40'ının müzeleri ziyaret ettiğine dikkat  çekildi.
 
Geçen yıl Bahar Bayramı tatilinde 475 milyar yüen (yaklaşık 70 milyar  dolar) turizm geliri elde edilmişti.
 
Yağışlı hava ve buzlanmanın Bahar Bayramı tatili dönüşünü  zorlaştırdığı ülkede dün zincirleme trafik kazaları meydana gelmişti.  Guicou  eyaletindeki iki farklı otoyolda 100'den fazla aracın karıştığı kazada 2 kişi  yaşamını yitirmiş, 50'den fazla kişi de yaralanmıştı.
 
Anhui eyaletinde ise bir otoyolda 23 aracın zincirleme kaza yaptığı  olayda 5 kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi yaralanmıştı.
 
 Çin'de geleneksel 12 hayvanlı takvime göre 5 Şubat'ta Domuz Yılı'na  girildi.  Yeni yıl ve Bahar Bayramı için bir haftalık resmi tatil ilan edilen  ülkede dünyanın en büyük şehirlerarası yolculuk yoğunluğu yaşandı.

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x