ABD şokta, bir bomba alarmı daha

ABD şokta, bir bomba alarmı daha

25 Ekim 2018 Perşembe 16:14
Bu haber 1183 kez okundu

ABD'nin New York kentinde aktör Robert De Niro'nun sahibi olduğu restorana şüpheli bir paketin gönderildiği bildirildi.


ABD şokta, bir bomba alarmı daha
banner26
 NBCNews'in emniyet yetkililerine dayandırdığı haberine göre, De  Niro'nun New York'taki Tribeca Grill adlı restoranına şüpheli bir paket  gönderildi.
 
Paketin, eski ABD başkanları Barack Obama ve Bill Clinton'ın evleriyle  CNN'in New York ofisi dahil olmak üzere birçok adrese gönderilen ve içinde  patlayıcı madde bulunan paketlerle bağlantısı olduğundan şüpheleniliyor.
New York polisi, paket gönderildiği sırada restoranın boş olduğunu  açıkladı.
 
De Niro'nun, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert bir dille eleştirdiği ve  "ulusal felaket" olarak değerlendirdiği biliniyor.
 
ABD'de bomba paniği
 
Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Washington'daki evi ile eski ABD  Başkanı Bill Clinton ve eski Dışişleri Bakanı eşi Hillary Clinton'ın New York'un  banliyösü Chappaqu'daki evlerine, içerisinde patlayıcı madde olan paketler  gönderilmişti.
 
Amerikan Gizli Servisi, iki eski başkanın evindeki paketlerin,  "patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler  esnasında" tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıklamıştı.  Paketlerin, Obama ve Clinton'a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedilmişti.
 
Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN'in de içinde bulunduğu  Time Warner Center'a da benzeri bir paket gönderildiğini açıklamıştı. Macar  asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros'un New York'taki evinin posta  kutusunda hafta başında patlayıcı madde bulunmuştu.
 
Trump, Wisconsin'deki kampanya mitinginde patlayıcı madde bulunan  paketlerle ilgili "Tüm tarafların barış ve uyum içinde bir araya geldiğini görmek  istiyoruz. Her türlü siyasi şiddet eylemi veya tehdidi, demokrasimizin kendisine  bir saldırıdır." ifadesini kullanarak, bu suçu işleyenleri yakalama sözü  vermişti.
gazetevatan

Anahtar Kelimeler

banner45

Yorum Yaz

@name x